Foto & Video

Kā top?: Lodēto plākšņu siltummaiņi uzņēmumā Eko Air

Žanete Hāka, 22.04.2016

Pielietojot jaunākās metodes tiek veikta dažādu temperatūru režīmu un darba vielu plūsmu pārbaudes datormodelēšana.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā portāls db.lv ciemojas Salaspilī, kur SIA Eko Air tiek izgatavota ļoti specifiska produkcija - lodēto plākšņu siltummaiņi.

Eko Air ražotne Salaspilī izveidota 2012.gadā, ieguldot tajā 11 miljonus eiro.

Eko Air pārdošanas menedžeris Juris Krūmiņš stāsta, ka uzņēmums ir vienīgais siltummaiņu ražotājs Austrumeiropā. Kompānija ražo 20 veidu dažādus produktus.

Kompānijas klienti ir siltumpunktu, siltumsūkņu un aukstumiekārtu ražotāji. Uzņēmums savu produkciju pārdod Baltijas valstīs, Eiropā un NVS tirgū. Patlaban uzņēmumam ir sarunas arī ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Kataru un citām valstīm par produkcijas eksporta uzsākšanu.

Lodētie plākšņu siltummaiņi ir nepieciešami, lai nodrošinātu siltuma pārnesi no vienas darba vielas otrai bez siltumnesēju sajaukšanas. Piemēram, vienā siltummaiņa kontūrā plūst tehniskais karstais ūdens no koģenerācijas stacijas, bet otrā – auksts sanitārais ūdens no tīkla. Plūstot siltummaiņa kanālos, sanitārais ūdens tiek uzsildīts līdz 45 - 60 grādu temperatūrai un tālāk tiek padots dzīvojamās mājas karstā ūdens apgādes sistēmā, skaidro Eko Air pārstāvji.

Siltummaiņus izmanto pārtikas un ķīmiskajā rūpniecībā, apkures sistēmās, elektrotransformatoros, hidrauliskajās un citās iekārtās.

Galerijā augstāk iespējams ielūkoties uzņēmuma ražotnē!

Komentāri

Pievienot komentāru