Ražošana

Kā top?: Parketa dēļi Riga parket ražotnē

Gunta Kursiša, 07.03.2014

Apmeklējot Riga Parket ražotni, Db.lv šonedēļ piedāvā aplūkot, kā Ķekavā bāzētā uzņēmumā Riga Parket tiek ražoti grīdas dēļi Ozols Wild no Ukrainā iepirktiem ozola dēļiem. Riga Parket Ukrainā ir arī sava dēļu zāģētava.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ Db.lv piedāvā aplūkot ražotni Riga Parket Ķekavā. Ozolkoks tiek pirkts un zāģēts Ukrainā, savukārt pārējie dēļu ražošanas procesi notiek Latvijā – Ķekavā. Aptuveni 90% saražoto grīdas dēļu nonāk eksporta tirgos.

Ozolkoks, kas izmantots grīdas dēļu ražotnē, tiek pirkts Ukrainā, turpat notiek arī dēļu zāģēšana. Pēc tam dēļi tiek apmaloti, pakoti un sūtīti uz Ķekavu. Piedāvājam aplūkot, kā top ozolkoka grīdas dēļi Ozols Wild galerijā augstāk! !

Ražošanas procesā svarīgākās ir divas lietas – pareiza mitruma nodrošināšana un špaktelēšana, kas tiek veikta ar rokām. «Saražot dēļu dimensijas ir salīdzinoši vienkārši. Tam, kam jāpievērš uzmanība, ir dēļu mitrums. Mitrumam dēļos jābūt no 7% līdz 10%; Riga Parket dēļiem mitrums ir 8% +/- viens procentpunkts. Otra lieta, kurai tiek pievērsta sevišķa uzmanība, ir špaktelēšana. Vietas, kuras tiek aizpildītas ar špakteli, tiek apstrādātas ar rokām, kas ir arī vienīgais veids, kā var garantēt špaktelēšanas kvalitāti,» stāstīja M. Eglītis.

Lielākā daļa Riga Parket grīdas dēļu nonāk eksporta tirgos – Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Vācijā, Francijā.

«Mērķtiecīgi pievērsāmies eksportam 2006. gadā, un «taustāmi rezultāti» ārvalstu tirgos parādījās 2008. gadā. Eksporta uzsākšana veiksmīgi sakrita ar krīzes iestāšanos Latvijā, un palīdzēja iet uz priekšu recesijas laikā. Latvijā tobrīd tirgus «krita», bet eksporta tirgus palīdzēja turpināt iesākto,» stāsta Mārtiņš Eglītis, Riga Parket valdes loceklis un līdzīpašnieks.

Riga Parket pērn veica investīcijas - ražošanas procesa efektivizēšanā ieguldīti ap 230 tūkstoši eiro. Lielākajai daļai investīciju piesaistīts arī Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Ozolkoka grīdas dēļu ražošana prasa salīdzinoši lielus kapitālieguldījumus, jo ražošanas un realizācijas cikls no apaļoka iegādes līdz gatavam grīdas dēliem, kurš piegādāts klientam, svārstās no četriem līdz sešiem mēnešiem. Šāda biznesa nodrošināšanai nepieciešami apmēram 1,5 miljoni eiro. Tāpat ir regulāri jāveic modernizāciju un jādomā, kā efektivizēt ražošanu, stāstīja uzņēmuma valdes loceklis.

Vidēji gadā Riga Parket tiek saražoti aptuveni 40 tūkstoši kvadrātmetru parketa, vidēji mēnesī – aptuveni 3 – 3,5 tūkstoši kvadrātmetru koka grīdas dēļu, zināja stāstīt M. Eglītis. Kopumā uzņēmuma darbības laikā pašu spēkiem ieklāti vairāk kā 120 tūkstoši kvadrātmetru masīvkoka dēļu, kas salīdzināms ar parketu, kas būtu nepieciešams 20 Gaismas pilīm, pauda M. Eglītis.

Salīdzinot ar nozares lielajiem spēlētājiem Eiropā, Riga Parket apgrozījums ir aptuveni trīs četras reizes mazāks (1,3 miljoni eiro gadā), pauda uzņēmuma valdes loceklis. Šogad un nākamgad uzņēmums apņēmies augt par 20 – 30%, īpaši pievēršoties Vācijas tirgus iekarošanai, kā arī audzējot apjomus Skandināvijas valstīs. Runājot par nākotni, uzņēmuma īpašnieki ir pārliecināti par nozares attīstību, jo, lai arī tendences un klientu vēlmes dažādās valstīs atšķiras, visus tirgus vieno pieaugoša interese par dabīgu materiālu, stāsta M. Eglītis.

Komentāri

Pievienot komentāru