Būvniecība un īpašums

Kandavā degusi uzņēmējam Indriksonam piederoša ēka

LETA, 06.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šodien izcēlies ugunsgrēks Kandavas novada domes deputātam un uzņēmējam Guntaram Indriksonam piederošajā ēkā Kandavas centrā, kur atrodas vēsturiskā apbūve, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes komandieris Dainis Bērziņš.

Deg sena divstāvu mūra ēka Sabiles ielā 2, kurai ir izbūvēts mansards. Cilvēki nav cietuši. Mājas iedzīvotāji bija evakuējušies paši jau pirms ugunsdzēsēju ierašanās.

Aģentūra LETA noskaidroja, ka aizdegusies vēsturiska ēka, kurā atradās Kandavas novada domes deputāta un partijas Vienotība Kandavas novada nodaļas valdes locekļa Guntara Indriksona uzņēmums SIA Linda-1, kā arī viņa sievai Lindai piederošs uzņēmums SIA Linda-EE. Ēkas divos stāvos atrodas šo uzņēmumu veikali un skaistumkopšanas salons, bet trešajā stāvā īpašnieku ģimenei bija dzīvoklis.

Indriksons apstiprināja, ka ir cietušais šajā ugunsgrēkā, turklāt viņš ir arī nama īpašnieks. Kaut arī dega galvenokārt ēkas jumts un bēniņi, cietusi esot visa ēka, kā arī atsevišķas veikalos esošās mantas. Arī Bērziņa rīcībā esošā sākotnējā informācija liecina, ka ēkas pirmajā stāvā ir veikala telpas, bet augšstāvos ir dzīvojamās telpas.

Ugunsgrēks izcēlies šodien pēc plkst.12. Aizdedzies mājas jumts un daļēji arī iekštelpas. Pēc pašreizējās informācijas, degšanas platība ir 320 kvadrātmetri. Ugunsgrēka iespējamā izplatīšanās uz blakus ēkām pašlaik ir novērsta.

Dzēšanā iesaistītas ugunsdzēsēju automašīnas no Kandavas, Talsiem, Saldus, Kuldīgas un Tukuma.

Uzņēmējs aģentūrai LETA pastāstīja, ka pati ēka ir apdrošināta, taču nav apdrošināta visa tajā esošā manta. Tomēr uzņēmumam ir arī citas struktūras, un īpašnieku ģimene neesot palikusi gluži bez pajumtes un plāno apmesties sev piederošajā viesnīcā Kandavā.

Uzņēmumiem esot uzkrājumi, tāpēc saimnieki plāno jau drīz ķerties pie ēkas remonta, un bizness šā ugunsgrēka dēļ nebūšot jāpārtrauc, pastāstīja Indriksons.

Zaudējumu apmērus uzņēmējs pagaidām nav aplēsis, tāpat viņam neesot aizdomu par varbūtējiem ugunsgrēka cēloņiem.

Kandavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Gudriķe aģentūru LETA informēja, ka šādos gadījumos iespējams arī atbalsts no pašvaldības, ko īsteno atbilstoši saistošajiem noteikumiem. Šī ēka ir daļa no Kandavas pilsētas vēsturiskā centra, kam ir pilsētbūvniecības pieminekļa statuss un kurš ietilpst valsts īpaši aizsargājamā kultūrvēsturiskajā teritorijā Abavas ieleja.

Kā liecina Firmas.lv informācija, Guntars Indriksons ir vienīgais īpašnieks šajā ēkā reģistrētajai SIA Linda-1, kas nodarbojas ar mazumtirdzniecību. Uzņēmuma apgrozījums pērn bijis 788 265 eiro, kas ir par 11% vairāk nekā 2013.gadā, savukārt peļņa pērn bija kritusi par 3% un tā bija 26 036 eiro.

Otrs šai ēkā reģistrētais uzņēmums ir ziedu mazumtirdzniecības un skaistumkopšanas pakalpojumus sniedzošā SIA Linda-EE, kā vienīgā īpašniece ir Linda Indriksone. SIA Linda-EE apgrozījums pērn bijis 49 817 eiro, kas ir audzis par 18%, salīdzinot ar 2013.gadu, bet uzņēmuma peļņa pērn bijusi 935 eiro, kas ir trīsreiz vairāk nekā iepriekš.