Pakalpojumi

Ķekavas novadā atklāts jauns daudzprofilu medicīnas centrs

Zane Atlāce - Bistere, 22.01.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Veselības centrs 4 filiāles Valdlauči izveidē, telpu remontā un medicīnas tehnoloģijās investēti 500 000 eiro.

Jaunais modernais mūsdienīga koncepta daudzprofilu medicīnas centrs, kurā pārsvarā tiek sniegti valsts apmaksātie pakalpojumi, tapis sadarbojoties SIA Veselības centrs 4, SIA Latvijas aptieka, veikalam TOP un Ķekavas novada domei.

Saskaņā ar noslēgto līgumu starp Nacionālo veselības dienestu (NVD) un VC4 par sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu VC4 filiālē Valdlauči pirmās projekta kārtas ietvaros tiek nodrošināti diagnostikas, ārstniecības un rehabilitācijas pakalpojumi ar mērķi - uzlabot pieejamību valsts apmaksātajiem pakalpojumiem Ķekavas novadā. Tuvāko 3 mēnešu laikā, īstenojot otro projekta kārtu, iedzīvotājiem papildus būs pieejami rentgena diagnostikas un citi līgumā ar NVD paredzēti pakalpojumi.

Veselības centrs 4 valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds atzīmē, ka šajā projektā privātie uzņēmēji ir 100% investējuši savus finansiālos līdzekļus, tādējādi paverot iespēju Ķekavas novada pašvaldībai novirzīt finanšu resursus citiem svarīgiem ar iedzīvotāju veselības aprūpi saistītiem mērķiem.

«Šis projekts ir īpaši nozīmīgs šajā laikā, kad vēl pavisam nesenā pagātnē – pirms mēneša - atsevišķi politiskie spēki Veselības aprūpes finansēšanas likumā centās ieviest normu, kas iedzīvotājiem liegtu iespēju izmantot valsts apmaksātos pakalpojumus privātajās medicīnas iestādēs, tādējādi ierobežojot pašu pacientu izvēles iespējas. Šis projekts parāda, ka, radot uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, vietējā pašvaldība un Latvijas valsts var piesaistīt vērienīgas investīcijas un ietaupīt līdzekļus, kas, tam nenotiekot, būtu jātērē valstij - gan ēku būvniecībai, gan iekārtu iegādei, gan IT risinājumu nodrošināšanai un daudz kam citam. Šis ir racionāls veselības aprūpei paredzēto publisko naudas līdzekļu izlietojuma piemērs, kur valsts maksā par pakalpojumu, bet privātais medicīnas pakalpojumu sniedzējs visu nodrošina. Tas nozīmē, ka valsts maksā tikai vienu reizi par pakalpojumu, nevis divas reizes, pērkot pakalpojumu par pilnu cenu un vēl investējot tehnoloģijās un infrastruktūrā», uzsver M.Rēvalds.

No šī gada 25. janvāra Veselības centrs 4 (VC4) filiāle Valdlauči atradīsies jaunās telpās, pārceļoties no Meistaru ielas 43, Valdlaučos uz Atpūtas ielu 5, Valdlaučos.

Komentāri

Pievienot komentāru