Kučinskis atklāj informāciju par pretendentiem uz airBaltic 

Starp potenciālajiem pašlaik valstij piederošās aviokompānijas «airBaltic» investoriem ir kāds investīciju fonds, bet nav globālās aviokompānijas, šorīt LTV «Rīta panorāmā» atzina premjers Māris Kučinskis (ZZS).

LETA, 24.10.2017

Māris Kučinskis

Foto: Zane Bitere/LETA

Kučinskis uzsvēra, ka starp palikušajiem sarunu partneriem, kas esot vairāki, neesot «eksotiskās valstis». Savukārt ar globālajām aviokompānijām sarunas nav beigušās veiksmīgi, un šādu investīciju gadījumā vispār būtu jautājums, kāpēc viņi varētu gribēt pirkt «airBaltic», proti, vai viņi nepirktu konkurentu ar mērķi, lai atvēlētu tam mazas filiāles lomu.

Pēc premjera vārdiem, investora meklējumos valdības galvenais uzstādījums ir nodrošināt Rīgu kā aviācijas bāzi ilgtermiņā un skatīties, lai «airBaltic» varētu paplašināties.

Kučinskis pats gribētu, lai arī pēc investora piesaistes «airBaltic» varētu saukt par nacionālo aviokompāniju, bet par valstij paliekošo kompānijas daļu vēl būšot jāspriež, analizējot konsultantu piedāvājumus.

Līdzīgi esot arī telekomunikāciju uzņēmumu LMT un «Lattelecom» jautājumā, kur valdība negrib, lai «mēs būtu par liela uzņēmuma mazu filiāli».

Savukārt, runājot par gāzes pārvades un uzglabāšanas uzņēmuma AS «Conexus Baltic Grid» iespējamu atpirkšanu no «Latvijas gāzes», politiķis pauda viedokli, ka «tas vairāk ir drošības jautājums», tāpēc valsts kontrole uz zināmu laiku šajā jautājumā būtu jāsaglabā.

Taujāts, kāda atpirkšanas gadījumā būtu uzņēmuma kontrolpaketes cena, Kučinskis sacīja, ka pašlaik par to esot pāragri runāt, bet tie neesot simti miljonu. Uz precizējošiem jautājumiem politiķis neatbildēja, norādot, ka pašlaik tas ir komercnoslēpums.

LASI ARĪ:

Premjers: Sarunas par investora piesaisti airBaltic plānotas līdz gada beigām

Laikraksts: airBaltic daļu pārdošanai būs nepieciešama Lietuvas atļauja

Apsver pilnīgu aviokompānijas airBaltic privatizāciju

Jaunākais izdevums