Eksperti

Lai naidnieki dreb!

Jūsu labvēlis – Mārcis Bendiks - Bermudiskā trijstūrī starp Ķekavu–Iecavu–Baldoni 2018. gada maijā, 11.05.2018

Foto:LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Godātā redakcija, šai laikā, kad joprojām gaidām turpmāko attīstību spriegajā banku un baņķieru seriālā, vēlos paust atbalstu stingrākajiem cīnītājiem par mūsu valsts interesēm. Šobrīd tāds neapšaubāmi ir Krišjānis Kariņš, izcils naidnieku iebiedēšanas speciālists.

Nelielam atgādinājumam. Ļembasts mūsu šiverīgajā banku vidē sākās februāra vidū, kad dienas gaismu ieraudzīja amerikāņu Fin-CEN dokumenta projekts, kurā tika uzskaitīts lēvenis AB LV grēku. Pārkāpumu un noziegumu saraksts iznāktu iespaidīgs, iztrūktu tikai mazgadīgo pavešana netiklībā. Pēc pāris dienām pasākumā iesaistījās KNAB, kam sekoja visu pušu iznācieni medijos, citam citu vainojot sazvērestībā. Uz šī fona jau pilnīgi loģiska izskatījās ķengura noķeršana Iecavas puses sniegos zvērīgā spelgonī, kā arī 200 kg smaga seifa pazušana no kādas privātmājas Langstiņos.

Neapgrūtināšu lasītājus ar visu to dumību hronoloģiju, ar kuru vairākas nedēļas mūs priecēja finanšu ministre un tās piebasētāji – kaut kādi mistiski nerezidentu procenti, kas vienu dienu bija 40%, tad pēc nedēļas 20%, un tad nostabilizējās uz 5%. Skaidrība un droša stratēģija spaiņiem neizmērojama. Vērotājiem ar kaitīgi piekasīgu atmiņu gan būs palicis prātā, kā mūsu finanšu dižeksperti kādreiz Kipras gadījumā stāstīja, ka nerezidentu naudas lielais postīgums ir apstāklī, ka tā var pēkšņi aizplūst un radīt lielus zaudējumus iezemiešiem. Šī dogma izrādījās mūsu varonīgajai dzimtenei nepiemērota: paši izmēzīsim tos nerezidentus, un mums nekādus zaudējumus tas nenesīšot. Nu ja, kā tad citādi, loģiski bez gala. No liekas naudas tikai posts vien ir, tautas gudrība viedi māca: kas bez biksēm, tas bez bēdām.

Tas fonam. Vietējā ņemšanās ir un paliek vietējā. Mūsu nedraugu iebiedēšanai nepieciešama starptautiska skatuve, un to laipni piedāvāja Eiropas Parlamenta speciālā komiteja TAX3. 26. aprīļa sēdes ieraksts at-rodams viņu mājas lapā, bet tas ir pagarš. Būtība: EPP pārstāvis deputāts Krišjānis Kariņa kgs uzsvērti palūdza kolēģus uzlikt austiņas, jo viņš FKTK priekšniekam jautāšot latviski (akcentējot, ka tas ir “savējais”), un tad sāka ārdīties kā no centra atsūtīts partorgs uz atpalikušu kolhozu. Turpinājumā angliski, protams, pēc pirmo repliku apmaiņas. Drāza Putniņa kgu tā, ka spalvas vien putēja. Pēc sēdes Putniņa kgs teica rezignētus, bet aumež patiesus vārdus par to, ka sods (un AB LV gadījumā nāves sods) ir piespriests tikai vienai bankai Latvijā. Lai arī nauda, kuras dēļ viss šis ievārījies, ir ceļojusi pa pus pasauli – mēs šeit savus dolārus nezīmējam – un aizgājusi tālāk, bet vainīgais ir tikai viens vienīgs. Pat tādi sīkumi, ka Luksemburgas tiesa ECB lēmumu ātri vien piekāsa un ļauj AB LV Luksemburgā turpināt operācijas pēc normālas pārdošanas procedūras, karotāju Kariņu nedrīkst ietekmēt. Viņam jārada šausmas naidniekos caur savējo čakarēšanu, un luksemburdzieši tādi nav. Tātad nav arī problēmas.

Protams, FinCEN vēstule nav nekāda Laimas šokolā-dīte, skaidrs, ka tā rada efektu, līdzīgu ziloņa ienākšanai porcelāna veikalā. Bet var jau būt tādi veikalnieki, kas stutē plauktus un ķer krītošās krūziņas un ķenguru figūriņas. Bet tas radītu iespaidu, ka šai bodītē visi tādi vājnervīgi. Cita lieta, ja kāds no savējiem pats grābj vāzes no plaukta un dauza pret grīdu, lai zilonim ērtāk pastampāties.

Konkurentiem un naidniekiem šai brīdī jāsāk drebēt: ja šitā drāž savējos, kādas šausmas piemeklēs mūs, ja mēs tur pabāzīsimies! Ļoti jauki, ka ir tāds Kariņa kgs, kurš ņem uz sevi šo svarīgo lomu! Lai arī pieteikts kā premjera kandidāts, premjerēšana viņam nedraud, mums visiem par mierinājumu. Saei-mas vēlēšanās nestartēšot, un pareizi! Ja nu vēl ievēl, kurš uzturēs šausmas naidniekos? Lai karotāju Krišjāni Kariņu nenovirza no taisnā ceļa viltīgu advokātu sastādīti sūdzībraksti, kas apšauba priekšniecības lēmumus un pat sūdz tos tiesā! Mēs, visa konservatīvi-progresīvā tautas daļa, esam jūsu pusē, Kariņa kgs! Lai Jums neaptrūkst spēka un apņēmības un lai Jūsu karjera ārpus Latvijas ir gadu desmitiem ilga!