Mazais bizness

Lampu pastiprinātāja Dimd izstrādātāji: Mums gribas dzīvot Latvijā

Anda Asere, 17.05.2016

Jaunākais izdevums

Lampu pastiprinātāja Dimd izstrādātāji Edgars Spārniņš un Gusts Rutkis iestājas par kvalitāti skaņā un dizainā; noietu saista galvenokārt ar eksporta tirgu, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Darbs pie pastiprinātāja aizņēmis trīs gadus, no kuriem divus Edgars veltīja prototipa izstrādei un vēl vienu kopā ar Gustu – produktam. Edgara sieva ir viena no Latvijas labākajām vijolniecēm – Marta Spārniņa. Edgars ievēroja, ka viņa mūziku klausās austiņās, nevis izmanto skandas. Izrādījās, ka iemesls ir vienkāršs – skandas slikti skan. Edgars ir fiziķis, kurš aizraujas ar elektroniku, turklāt 20 gadus ir nodarbojies ar mūziku un spēlējis oboju, tāpēc viņam radās doma izgatavot sievas prasībām atbilstošu pastiprinātāju. Šobrīd pastiprinātājs ir gatavs produkts, ir saražota pirmā partija – desmit eksemplāri.

Dimd pastiprinātājā nav nevienas komponentes, kas ražota Ķīnā, Malaizijā vai Indijā, uzsver tā radītāji. «Izmantojam tikai Eiropā, Japānā vai Šveicē ražotas detaļas,» paskaidro Gusts.

«Šis ir mans pamatdarbs. Ja tā nebūtu, šis būtu mūža darbs. Viens no iemesliem, kāpēc pilnībā pievērsos šim projektam, ir tas, ka mums ar Gustu gribas dzīvot Latvijā. Nav šaubu, ka mēs ar mazākām galvassāpēm varētu strādāt un dzīvot citur,» saka Edgars.

Visu rakstu Priecē ausis un acis lasiet 17. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedierīces

Latvijas fiziķis, veidojot sievai dāvanu, rada pasaules līmeņa eksporta produktu

Lelde Petrāne, 13.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mūzikas tirgū ienāk jauns zīmols DIMD ar pirmo produktu – elektronu lampu pastiprinātāju DIMD PP10.

DIMD radītājs ir fizikas zinātņu doktors Edgars Spārniņš, kurš pats aizraujas ar mūziku un savulaik spēlējis oboju simfoniskajā orķestrī. Viņam lampu pastiprinātāja ideja radās atklājot, ka sieva, profesionāla vijolniece, mūziku klausās tikai austiņās, jo nepatīk mājas akustiskās sistēmas skanējums. DIMD PP10 esot trīs gadu aizrautīga un intensīva darba rezultāts, ko Edgars veica paralēli zinātnieka darbam Šveicē.

DIMD PP10 ir divtaktu (push-pull) AB klases stereo jaudas pastiprinātājs. Lai nodrošinātu īsāko audio signāla ceļu, katru pastiprinātāju montē ar rokām point-to-point jeb gaisa montāžas tehnikā.

«Radīts, dizainēts un ražots Latvijā – tie ir vārdi, kas ir iegravēti uz katras DIMD ierīces. Mums ir svarīgi, lai DIMD būtu Latvijas intelektuālā kapitāla vizītkarte. Tāpēc produkta tapšanā pieaicinājām nozaru labākos ražotājus un prātus. Pašlaik strādājam, lai sāktu eksportu uz Eiropu, jo īpaši Skandināvijas, Šveices un Beniluksa valstīm. Pielāgojot produktu attiecīgajam tīkla spriegumam, esam iecerējuši to piedāvāt arī Japānā un Kanādā. Latvijas un ārvalstu tirgus sadalījums iecerēts attiecīgi 10% un 90%,» papildina DIMD dizaina un zīmola radītājs Gusts Rutkis.

Komentāri

Pievienot komentāru