Ražošana

Latvijas finierī darbinieku pirktspēju pakāpeniski pielīdzina Ziemeļeiropas valstu rādītājiem

Didzis Meļķis, 22.11.2017

Jānis Ciems

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Mēs strādājam arī pie atalgojuma līmeņa paaugstināšanas, turpinot pirms sešiem gadiem iesākto atalgojuma pieauguma politiku. Tās mērķis ir kopsolī ar uzņēmuma produktivitātes kāpināšanu arī darbinieku pirktspēju pakāpeniski pielīdzināt Ziemeļeiropas valstu rādītājiem,» Dienas Biznesa TOP 500 izdevumam stāsta AS Latvijas finieris valdes priekšsēdētājs Jānis Ciems.

«Ziemeļvalstis ir mūsu atskaites punkts, jo tas ir par kādiem 20% augstāks nekā vidēji ES 28. 2016. gadā esam savā uzņēmumā sasnieguši 58% no Ziemeļvalstu pirktspējas indeksa, sešos gados šo rādītāju audzējot par 10%.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā šis rādītājs ir vidēji par 20% zemāks nekā mums. Tomēr, ja skatāmies pēc būtības, nevis pēc CSP datiem, tad Latvijas finiera algas ir ļoti vidējā tirgus mediānas līmenī – neesam ne augstāki, ne zemāki par pārējiem,» paskaidro J. Ciems.

Runājot par darbaspēku, viņš atzīst - «protams, ka izbraukušie ir liels potenciāls un resurss». «Starp mūsu kolēģiem ir diezgan daudzi, kas pēc studiju gadiem savus pirmos darba soļus ir spēruši Zviedrijas zemeņu laukos un Anglijas sēņu pagrabos. Kad viņi atgriežas, tad ne obligāti ar specifisko sagatavotību, tomēr viņi ir ar pieredzi, kādai jābūt attieksmei pret darbu un uzdevumiem. Mums ir ļoti svarīgi tieši tas – veidot darbinieku kultūras līmeni un apzinīgumu pret saviem pienākumiem.

Daudzi darba jautājumi pamatojas tieši attieksmē. Viens ir menedžmenta veidošana, bet arī tiešajiem darba darītājiem ir jābūt tādiem, uz kuriem mēs varam paļauties un kuri grib augt kopā ar uzņēmumu. Ir vajadzīga vēlme ņemt pretī jaunas zināšanas, un šai vēlmei darīt pareizi ir jānāk no sirds. Tāpēc mēs regulāri veicam darbinieku novērtējumu un atestāciju,» stāsta uzņēmuma vadītājs.

LASI ARĪ:

FOTO: Latvijas lielāko un spēcīgāko uzņēmumu apbalvošanas ceremonija

Komentāri

Pievienot komentāru