Pakalpojumi

Latvijas nafta – ārstnieciskās dūņas

Kristīne Stepiņa, 08.05.2019

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jūrmalas dabas resursi un izkoptās balneoloģijas tradīcijas paver plašas iespējas tai attīstīties kā kūrortpilsētai.

Kūrorta rehabilitācijas centrs Sanare – KRC Jaunķemeri ievieš jaunas ārstniecības metodes un attīsta dūņu terapiju, piesaistot arvien vairāk medicīnas tūristu. Lielā mērā tas ir iespējams, pateicoties dabas veltēm – Slokas karjerā iegūtajām dūņām, ārstnieciskajiem minerālūdeņiem un piejūras klimatam, kā arī Malkielu ģimenes uzņēmībai.

Uz pareizajām sliedēm

Rehabilitācijas centra veiksmes stāsts ir vectēva Mihaila Malkiela intuīcija, kas nav pievīlusi kopš uzņēmuma privatizācijas 90. gadu sākumā, atzīst SIA Sanare – KRC Jaunķemeri valdes priekšsēdētāja Elīna Malkiela. «Vectētiņš zināja, kurā brīdī un kā reorganizēties, kādus pakalpojumus ieviest un kādas inovācijas attīstīt,» viņa vērtē. M. Malkiels uz Latviju ir pārcēlies no Baltkrievijas, būdams jauns ķirurgs, kad saslimusi viņa sieva un ārsti ir ieteikuši viņai mainīt klimatu. Tādējādi viņš ir pievērsies kūrortoloģijai, sācis strādāt sanatorijā Ķemeri par osteorefleksoterapeitu un līdzdarbojies pie kūrorta rehabilitācijas centra Jaunķemeri izveidošanas. Šobrīd tā vadības grožus viņš ir nodevis mazmeitai, taču arī pats, būdams 87 gadu vecs, reizēm iesaistās nozīmīgu lēmumu pieņemšanā.

Vectēva mudināta, E. Malkiela ir pievērsusies medicīnai. «Kad beidzu Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultāti, sākotnēji gribēju kļūt par anestezioloģi, bet vectēvs teica, ka šie ārsti biežāk saskaras ar pacientu nāvi, tad izvēlējos studēt neat-liekamo palīdzību, bet viņš teica, ka vajadzēs daudz braukāt ar ātrās palīdzības mašīnu, līdz es nolēmu iet viņa pēdās – mācīties par neirologu un specializēties osteorefleksoterapijā,» atceras E. Malkiela, kura bez rehabilitācijas centra vadīšanas trīs reizes nedēļā pieņem arī pacientus. «To ir iespējams apvienot, jo vilciens ir uzlikts uz pareizajām sliedēm, tagad tam ir labs autopilots, kā arī saliedēts un motivēts kolektīvs,» secina rehabilitācijas centra Sanare – KRC Jaunķemeri valdes priekšsēdētāja, kuras pakļautībā ir 312 darbinieki.

Malkielu ģimenes locekļiem pieder 52% uzņēmuma kapitāla: E. Malkielai – 20%, M. Malkielam – 20% un M. Malkiela meitai Gaļinai Malkielai – 12%. Atlikušie 48% pieder vairākām privātpersonām, Latvijas Republikas iedzīvotājiem. SIA Sanare – KRC Jaunķemeri apgrozījums 2018. gadā bija vairāk nekā 5,8 miljoni eiro, un tas bija sestais lielākais uzņēmums pēc apgrozījuma Jūrmalā. 80% no rehabilitācijas centra pacientiem ir Latvijas iedzīvotāji, 20% ir medicīnas tūristi. Veselību Jaunķemeru kūrortā uzlabot iecienījuši krievvalodīgie Vācijas iedzīvotāji, jo šeit pakalpojumus ir iespējams saņemt arī krievu valodā. Tāpat medicīnisko rehabilitāciju šeit regulāri veic arī pacienti no Krievijas un Skandināvijas valstīm.

Visu rakstu lasiet 8. maija laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru