Latvijas Televīzija ir šokēta par Neprāta cenas pāriešanu uz TV3

2009. gada 03. februāris plkst. 8:56
Autors: Atis Rozentāls - Db
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Televīzijas vadība ir šokēta par seriāla Neprāta cena veidotāju šodien izplatīto paziņojumu par vienošanos ar TV3 par seriāla turpmāko veidošanu un pārraidīšanu TV3 ēterā.

"Seriāls Neprāta cena ir Latvijas Televīzijas veidots produkts – ideja un oriģināldarbs, un līdz pat šim brīdim iespēja, ka tā veidošanu varētu pārņemt kāda cita telekompānija, pat nav apspriesta. Šobrīd arī nepieļaujam šādu iespēju, jo paši aktīvi meklējam līdzekļus tā atjaunošanai," paziņojumā presei norādīja LTV ģenerāldirektors Edgars Kots.

Viņš arī uzsvēra, ka seriāla radošajai komandai nav tiesību vienpersonīgi vienoties par seriāla pāriešanu uz citu televīziju, kas turklāt darīts aizmuguriski, neinformējot Latvijas Televīziju. "Projekta atjaunošanā esam ieguldījuši gan savus finansiālos, gan materiālos resursus, bijām uzsākuši sarunas ar vairākiem iespējamiem sponsoriem, tāpēc šis paziņojums mūs ļoti nepatīkami pārsteidz," sašutumu neslēpa E. Kots. Tikai pāris stundas pirms publicētā paziņojuma šodien LTV darbinieku kopsapulcē seriāla Neprāta cena režisore Inta Gorodecka un projekta vadītāja Baiba Saleniece sarunā ar LTV1 kanāla direktori Baibu Šmiti atzina, ka vēl nav skaidrība par projekta turpmāko nākotni, savukārt jau pēc īsa brīža presei tika publicēts paziņojums par seriāla turpmāku veidošanu TV3. Tas norāda uz apzinātu Latvijas Televīzijas maldināšanu, jo sarunas ar TV3 projekta veidotāji, visticamāk, jau bija veikuši ilgāku laiku iepriekš. Šādā situācijā LTV uzskata, ka seriāla veidotāji un TV3 ir rīkojošies klaji neētiski, norādīja Latvijas Televīzijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Mārtiņš Pučka. 

"Varētu būt runa par jauna seriāla veidošanu, bet ne par esošā pāriešanu! Turklāt projektā, tā zīmolā un tēlā ir ieguldīti valsts budžeta līdzekļi, un TV3 nav tiesību bez saskaņošanas ar LTV pārņemt seriāla veidošanu. Tāpat mēs uzskatām, ka tā būtu televīzijas skatītāju krāpšana, jo līdzekļi seriāla atjaunošanai tika vākti, izmantojot Latvijas Televīzijas ēteru, un seriāla atjaunošanu ar saviem zvaniem atbalstīja tieši Latvijas Televīzijas skatītāji, cerot, ka seriālu ar viņu palīdzību varēs skatīt turpat, kur līdz šim – Latvijas Televīzijā. Kā zināms, LTV apraide, pretēji TV3, tiek nodrošināta visā Latvijas teritorijā. Tā būtu ļoti neglīta rīcība pret skatītājiem, kas ziedojuši," izteicies E.Kots.

Jau ziņots, ka  LTV no seriāla Neprāta cena veidošanas atteicās sakarā ar 2009. gada valsts dotācijas kraso samazinājumu par 2.4 miljoniem latu. Šodien TV3 paziņoja, ka ar Neprāta cenas veidotājiem panākta vienošanās turpināt seriālu šajā kanālā.

Dalies ar šo rakstu