Tirdzniecība un pakalpojumi

Latvijas Valsts meži šogad eksportējuši 9,4 miljonus stādu

Dienas Bizness, 21.10.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šogad AS Latvijas valsts meži struktūrvienības LVM Sēklas un stādi stādaudzētavās līdz oktobra vidum kopumā realizēti 44 miljoni meža stādu, no kuriem 9,4 miljoni eksportēti ārvalstu klientiem. 22,9 miljoni kociņu iestādīti LVM apsaimniekotajās platībās, un 11,7 miljoni – pārdoti vietējiem mežu apsaimniekotājiem, teikts paziņojumā medijiem.

Šogad jau eksportēto stādu apjoms ir pieaudzis, salīdzinot ar pērno gadu, kad tika eksportēti 8,8 miljoni stādu. «Daļu stādu vēl gada nogalē eksportēsim uz Zviedriju, kur klienti ievietos tos savās saldētavās nākamā gada pavasara realizācijai. Šogad pēc speciāla Igaunijas valsts mežu (RMK) pasūtījuma izaudzējām 1 miljonu priedes ietvarstādu Igaunijas mežiem,» stāsta LVM Sēklas un stādi direktora vietniece Laima Zvejniece.

LVM stādaudzētavās aug gan ietvaru, gan kailsakņu ar uzlaboto sakņu sistēmu priežu, egļu un bērzu stādi. No koku sugām eksportēta pamatā tiek egle, bet pēdējos gados nelielos apjomos uz Zviedriju un Igauniju tiek eksportēta arī priede, uz Lietuvu – hibrīdapse. Visvairāk stādu ārvalstu tirgum nāk no modernajām Podiņu un Strenču kokaudzētavām.

«Mūsu galvenais uzdevums ir nodrošināt Latvijas mežkopju vajadzības. Mūsu stādaudzētavu kapacitāte ir liela, mēs varam atļauties arī eksportēt, tādējādi stiprinot ne tikai LVM saimniecisko darbību, bet visas Latvijas ekonomiku,» norāda L.Zvejniece.

Uzņēmuma pārvaldībā ir deviņas kokaudzētavas: Strenču, Mazsilu, Podiņu, Kalsnavas, Popes, Jelgavas, Valmieras, Smiltenes un Pļaviņu kokaudzētava, kurās tiek audzēti priedes, egles, bērza, melnalkšņa, lapegles, ātraudzīgās apses stādi kopējā platībā 334,6 ha. Vienlīdz tiek attīstīta arī dekoratīvo stādu ražošana un izveidoti stādu pārdošanas laukumi.