Lembergs: airBaltic investors ir lelle

2015. gada 16. novembris plkst. 10:38
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Aviokompānijai airBaltic atrastais investors, nav investors bet lelle, uzskata Ventspils mērs, Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošās partijas Latvijai un Ventspilij līderis Aivars Lembergs.

Telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes viņš skaidroja, ka pašreizējais piedāvājums šim investoram ir blēdība, kuras vērtība ir 150 miljoni eiro. Blēdības būtība - investors iegādājas 20% uzņēmuma kapitāla daļu, bet iegūst tādas tiesības, it kā būtu iegādājies 50%.

Risinājums tam varētu būt publiski izteikts piedāvājums, iegādāties 20% airBaltic akciju, akcionāram iegūstot plašākas tiesības pār kompāniju. Un tad, valdība izvērtētu visus iespējamos investorus un izraudzītos labāko, skaidroja Lembergs.

Šodien Ministru kabinets ārkārtas sēdē lems par nacionālās aviokompānijas airBaltic pamatkapitāla palielināšanai nepieciešamajiem 80 miljoniem eiro, informēja Finanšu ministrijā (FM).

Iepriekš valdība vienojās, ka valsts aviosabiedrībā ieguldīs 80 miljonus eiro. Minēto summu kompānija aizņemsies no Valsts kases. Savukārt Satiksmes ministrijai (SM) tika uzdots iesniegt FM priekšlikumu, lai likumprojektā Par valsts budžetu 2016.gadam paredzētu airBaltic pamatkapitāla palielināšanai nepieciešamos līdzekļus.

FM minēto SM priekšlikumu ir saņēmusi, bet par to vēl būs jālemj valdībai šodien plānotajā Ministru kabineta ārkārtas sēdē.

FM skaidroja, ka valdībai būs jāpieņem lēmums par minētā priekšlikuma nodošanu izskatīšanai Saeimā.

Ministru kabinets 3.novembrī pēc četru stundu apspriešanās lēma atbalstīt Prudentia atrasto nacionālās aviokompānijas airBaltic investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij attiecīgi būtu jāiegulda 80 miljoni eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Nākamajā dienā pēc valdības lēmuma Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pieprasīja satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju. Patlaban satiksmes ministra pienākumus pilda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Aizdevums airBaltic 80 miljonu eiro apmērā neradīs negatīvu ietekmi uz budžetu, iepriekš apliecināja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis. Valsts aizdevuma izsniegšanai airBaltic tiks izmantoti Valsts kasē pieejamie resursi, kuru nodrošināšanai veikti aizņēmumi finanšu tirgos. FM uzsvēra, ka šis izsniedzamais aizdevums valsts parādu nepalielinās.

Patlaban koalīcijas partneri nav pauduši atbalstu 80 miljonu eiro aizdevuma izsniegšanai nacionālajai lidsabiedrībai airBaltic, savukārt rīt, 17.novembrī, valdība plāno pieņemt gala lēmumu airBaltic jautājumā, un līdz tam laikam līgums ar investoru netiks slēgts.

2012.gada 20.decembrī Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic noslēdza sākotnējo pasūtījuma līgumu ar Bombardier par desmit CSeries 300 lidmašīnu iegādi ar iespēju iegādāties vēl desmit lidmašīnas. Savukārt 2014.gada jūlijā Farnboro Starptautiskajā aviācijas izstādē airBaltic izziņoja vēl trīs lidmašīnu iegādi.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām