Līderu atgriešanās: Nedomājot ne mirkli, teiktu «jā», ja būtu viena

2016. gada 31. augusts plkst. 11:47
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Darbs ārzemēs sniedz iespēju paplašināt redzesloku un izaicināt sevi – pārbaudīt spējas citos apstākļos, svešā vidē

Microsoft telepārdošanas funkcionālā vadītāja Centrālajā un Austrumeiropā Laila Zviedre trīs gadus strādāja Prāgā – no 2009. līdz 2012. gadam. Pirms darba gaitu uzsākšanas Čehijā viņa vadīja Microsoft mazā, vidējā biznesa un partneru departamentu Latvijā.

Vērtējot ieguvumus no šī trīs gadu piedzīvojuma, Laila kā galveno izceļ pašattīstību, ko var iegūt, strādājot citā vidē un ar daudzu tautību cilvēkiem. «Tā bija lieliska pieredze, pieņemot darbā dažnedažādus cilvēkus, saprotot nacionālās īpatnības, vēsturiskos aspektus. Piemēram, man bija jāpieņem darbā Serbijas telepārdošanas vadītājs. Intervējot fināla kandidātus, biju pārliecināta, ka ir atrasts īstais, bet pēc manis viņu intervēja mazā un vidējā biznesa vadītāja Serbijā, kura man teica – viņš ir lielisks, bet viņam ir Kosovas akcents. Šādas nianses nekad iepriekš nezināsi. Dzīve citā valstī un iedziļināšanās tās vēsturē sniedz pieredzi visai ģimenei. Bērniem ir paplašinājies redzesloks, un viņi zina, kā dzīvo citur, cik dažādu rasu un tautību cilvēki ir pasaulē. Tādējādi zūd aizspriedumi,» atzīst Laila.

Vaicāta, vai piekristu jaunam piedāvājumam ārpus Latvijas, viņa atbild, ka, nedomājot ne mirkli, teiktu «jā», ja būtu viena. «Tā pieredze, kas cilvēkam tiek dota, kādu laiku strādājot citā valstī, ir nenovērtējama. Šobrīd, kad man ir ģimene, ir jādomā, ko tā darīs citā valstī – vai vīram būs darbs, kur bērni ies skolā. Tas vairs nav tik vienkārši, bet es nesaku «nē». Taču jau tagad es daudz strādāju ārzemēs – ik pāris nedēļu esmu komandējumā kādā no valstīm, kurā strādā mana nodaļa,» atklāj Laila.

Visu rakstu Pieredze, ko mājās nevar iegūt lasiet 31. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām