Pakalpojumi

LIDO grupa strādājusi ar 1,9 miljonu eiro peļņu

Lelde Petrāne, 28.06.2019

Foto: Ieva Čīka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2018. gadā audzis apgrozījums lielākajā daļā «LIDO» restorānu, un mātes uzņēmums AS «LIDO» bijis lielākais Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu maksātājs ēdināšanas sektorā Rīgā, kopumā valsts budžetā iemaksājot teju 11 miljonus eiro, kas ir par 12,3% vairāk nekā iepriekš, informēja «LIDO» pārstāve Inese Blaune.

Kopumā pērn «LIDO» grupa strādājusi ar 54 miljonus eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 5,6% vairāk nekā 2017. gadā, un ar 1,9 miljonu eiro peļņu, par 77% uzlabojot iepriekšējā gada rezultātus.

«LIDO» grupas mātes uzņēmums ir AS «LIDO», kam ir vairāki meitas uzņēmumi (SIA «LIDO DOMINA», SIA «LIDO nekustamie īpašumi», OU «LIDO Eesti», OU «LIDO Mustamae», OU «ODIL Eesti» un GmbH «Kirsons»).

AS «LIDO» pērn strādāja ar 41,883 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa saruka 7,3 reizes un bija 241 365 eiro, liecina Firmas.lv informācija, ziņo aģentūra LETA. Vadības ziņojumā AS «LIDO» kraso peļņas samazinājumu skaidro ar apjomīgu uzkrājumu izveidošanu nedrošajiem aizdevumiem un šaubīgajiem pircēju un pasūtītāju parādiem par kopējo summu 2,9 miljoni eiro. AS «LIDO» 2017.gadā strādāja ar 38,584 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,8% vairāk nekā 2016.gadā, bet peļņa pieauga 7,7 reizes un bija 1,767 miljoni eiro.

«Aizvadītajā gadā īpaši jāizceļ restorāns «LIDO Vērmanītis», kas strauji audzējis apmeklētāju skaitu pēc rekonstrukcijas 2018. gada vasarā, arī «LIDO» tirdzniecības centrā «ORIGO», kas pēc 2017. gada nogalē veiktās paplašināšanas veiksmīgi pārsniedzis plānoto 2018. gada apgrozījumu, un jaunatvērtā restorāna tirdzniecības centrā «Damme» veiksmīgā darbība. 2018. gada nogalē slēgts viens restorāns Berlīnē, otram restorānam turpinot uzrādīt būtisku apgrozījuma pieaugumu,» apgalvo AS «LIDO» valdes priekšsēdētājs Rems Razums.

Grupas gūto 1,9 miljonu eiro neto peļņu galvenokārt veicinājis apgrozījuma pieaugums, izejvielu iepirkumu sistēmas uzlabojumi, ražošanas procesu optimizācija un stingra izmaksu kontrole, norāda R. Razums.

Viena no «LIDO» prioritātēm pērn bijusi darba procesa un klientu apkalpošanas pilnveidošana, tāpēc uzņēmums strādājis pie darba vides uzlabošanas un darba procesu optimizēšanas, ieviešot jaunas tehnoloģijas restorānos un centrālajā ražotnē, kā arī izstrādājot izmaiņas klientu apkalpošanas sistēmā. «LIDO» vasaras mēnešos turpina dalību Nodarbinātības valsts aģentūras programmā, piedāvājot sezonālu iespēju strādāt studentiem un skolēniem.

Starp nozīmīgākajiem «LIDO» uzdevumiem 2019. gadā būs jauna restorāna atvēršana tirdzniecības centrā «Alfa». Vienlīdz nozīmīgs uzdevums būs arī ražošanas procesu pilnveidošana, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu un pilnvērtīgu produkciju atbilstoši pieprasījumam, kā arī esošo restorānu funkciju paplašināšana, informē R. Razums.

Kopumā «LIDO» grupa pārvalda 13 ātrās apkalpošanas restorānus Rīgā, 3 Tallinā un 1 Berlīnē, 3 mazumtirdzniecības veikalus Rīgā, kā arī gaļas pārstrādes un pārtikas produktu ražotni Rīgā un Berlīnē.

Uzņēmums «LIDO» dibināts 1987. gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru