Liepājas mērs atvēl koksa rūpnīcai ģimenes īpašumu

2011. gada 01. aprīlis plkst. 9:24
Autors: Uldis Sabulis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lai pierādītu sabiedrībai, ka iecerētā koksa rūpnīca Liepājā ir videi un cilvēkiem draudzīga, un lai nebremzētu vērienīgu investīciju ieplūšanu Latvijā, Liepājas mērs Uldis Sesks nolēmis kompleksa būvniecībai atvēlēt privātīpašumu Dieva auss Otaņķu pagastā.

Kravu pārvadāšanai būs iespējams izmantot Bārtas upi, kas ietek Liepājas ezerā. Savukārt ezeru ar jūru Liepājā savieno Tirdzniecības kanāls, ko, tāpat kā Bārtas upi, iecerēts padziļināt līdz 12 m atzīmei, dodot iespēju Liepājas centrā iebraukt Panamax kuģiem. Padziļināt plānots arī Liepājas ezeru, jo to prasa arī vērienīgais iecerētais celulozes rūpnīcas projekts. Lai kuģu satiksmi nepagrūtinātu Liepājas tilti, tos iecerēts nākamgad nojaukt, bet tramvaja līnijas attīstības projektu pārveidot, paredzot gaisa tramvaju Liepājā. Vērienīgajiem infrastruktūras projektiem līdzekļus piešķirs Latvijas Zaļā partija, uzsverot mūsdienīgo tehnoloģiju un vides simbiozes iespējamību.

Tādā veidā tiks atrisināta bezdarba problēma Liepājā, turklāt lielākā daļa Liepājas ikdienā nēsās zilus kombinezonus, kas uzsvērs pilsētas atrašanos jūras krastā, norāda pašvaldība. Kā iespējamu problēmu domnieki nosauc vien aptuveni 1000 reģistrēto bezdarbnieku ar augstāko humanitāro un mākslas izglītību. Viņiem plānots sadarbībā ar Ventspils pašvaldību piedāvāt piemērotus mājokļus Ventspilī, kā arī iespēju par minimālo algu strādāt par kultūras sarīkojumu skatītājiem - treneriem (tā dēvētajiem koučiem) plaši izvērstajā Ventspils kultūras būvju sistēmā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām