Liepājas ostā atklās jaunu prāmju līniju

2013. gada 30. maijs plkst. 15:18
Autors: Vēsma Lēvalde
Dalies ar šo rakstu

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) kapitālsabiedrība Terrabalt parakstījusi līgumu ar prāmju operatoru Alfastar par jaunas prāmju līnijas atvēršanu Ustjluga - Liepāja - Zasnica (Sassnitz).

Prāmja īpašnieki ir saistīti ar Krievijas dzelceļu, db.lv atklāja LSEZ SIA Terrabalt valdes loceklis Āris Ozoliņš. Prāmis no Ustjlugas Krievijā izies trešdienās pulksten 12, bet Liepājā ienāks ceturtdienās pulksten 20. Pusnaktī prāmis izies no Liepājas ostas, bet Zasnicu Vācijā tas sasniegs sestdien pulksten 14, pirms tam piektdienās piestājot Baltijskas ostā Kaļiņingradas apgabalā. Liepājā prāmis atkal piestās pirmdien plkst.10 un pēc četrām stundām dosies ceļā uz Ustjlugu.

Liepāja tikusi izvēlēta pēc tam, kad izvērtētas Klaipēdas un Ventspils ostas, atklāja Ā.Ozoliņš. Pēc viņa stāstītā, jau rudenī šajā maršrutā sāks kursēt otrs prāmis. Prāmja garums ir vairāk nekā 150 līnijmetri (aptuveni 100 kravas treileriem) un arī 110 pasažieru vietas.

Ā.Ozoliņš uzskata, ka prāmju līnija ir perspektīva arī tāpēc, ka pārvadātāji var kombinēt maršrutu, izmantojot arī otru līniju no Liepājas - uz Trāvemindi. No Liepājas ostas ir prāmju operatora Stena Line līnija uz Travemindi Vācijā, kas nodrošina divus prāmjus četras reizes nedēļā.

LSEZ SIA Terrabalt ir viens no lielākajiem Liepājas ostas pakalpojumu sniedzējiem, kas pērn ģenerālkravu segmentā deva lielāko pieaugumu ostai – 0,737 milj. tonnu (pieaugums: 55%) .

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām