Lietuva parakstījusi vienošanos par Rail Baltica projekta finansēšanas un izpildes modeli

2016. gada 08. oktobris plkst. 15:37
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lietuvas valsts dzelzceļa kompānija Lietuvos geležinkeliai parakstījusi līgumu par Rail Baltic/Rail Baltica projekta finansēšanas un izpildes modeli (Agreement on the Contracting Scheme for the Rail Baltic/Rail Baltica), informē Baltijas valstu kopuzņēmuma AS RB Rail pārstāve Ilze Rassa.

Līdz ar to visas deviņas līgumslēdzējas puses – RB Rail, Igaunijas Republikas Ekonomikas un komunikāciju lietu ministrija, Latvijas Republikas Satiksmes ministrija, Lietuvas Republikas Transporta un komunikācijas ministrija, Rail Baltic Estonia OU, Igaunijas Tehniskais regulators, Eiropas Dzelzceļa līnijas, Rail Baltica Statyba UAB, Lietuvos Geležinkeliai AB – ir parakstījušas dokumentu, noslēdzot formālo līguma apstiprināšanas procesu.

Līdz ar līguma parakstīšanu, RB Rail AS valde uzsāk darbu pie nepieciešamo mehānismu izstrādes, lai ieviestu līgumā noteiktos principus. Tas ir īpaši būtiski, lai varētu iekļauties projektā noteiktajā īstermiņa un vidēja termiņa laika grafikā.

Ņemot vērā ES Transporta un mobilitātes ģenerāldirektorāta (DG MOVE) paziņojumu RB Rail, ka Eiropas Inovācijas un tīklu izpildaģentūra (INEA) nekavējoties veiks projekta pārskatu, izvērtējot pašreizējo Lietuvas projekta aktivitāšu un finansējuma atlikšanas, samazināšanas, atgūšanas vai izbeigšanas iespējas saskaņā ar pašreizējo Finansēšanas līgumu, kā arī DG MOVE doto rīkojumu INEA apturēt sarunas par Lietuvas aktivitātēm un finansējumu otrā CEF posma līguma sarunu ietvaros (CEF Call 2015), nākamās nedēļas sākumā kopuzņēmums RB Rail turpinās sarunas ar DG MOVE un Lietuvu, lai novērstu Rail Baltic/Rail Baltica projekta īstenošanas riskus.

AS RB Rail ir 2014.gada oktobrī dibināts trīs Baltijas valstu kopuzņēmums. RB Rail AS vienlīdzīgi akcionāri ir SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas" no Latvijas, UAB "Rail Baltica Statyba" no Lietuvas un OU Rail Baltic Estonia no Igaunijas.
RB Rail AS ir Rail Baltic/Rail Baltica projekta centrālais koordinators. Projekts paredz ātrgaitas dzelzceļa līnijas izbūvi no Tallinas līdz Lietuvas-Polijas robežai. Rail Baltic/Rail Baltica būs elektrificēta pasažieru dzelzceļa līnija, piedāvājot videi draudzīgu un modernu transporta iespēju.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds