Transports un loģistika

Linkaits: Aicinu aviācijas nozari būt ambiciozākai

Egons Mudulis, 13.06.2019

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas aviācijas nozare var būt lepna par to, ka ienes 3,5% IKP, bet mēs varam vairāk, jo vidēji šis rādītājs ES ir 4,4%.

To Rīgas Aviācijas foruma 2019 atklāšanā norādīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Viņš arī atzīmēja, ka aviācijas forums ir laba tradīcija, lai izvērtētu, cik tālu esam tikuši, ko dara konkurenti un sabiedrotie. «Aicinu būt ambiciozākiem, ar skatu nākotnē,» lai nozare būtu spēcīga ne tikai reģiona, bet visas Eiropas kontekstā. Viņaprāt nebūtu nekas neiespējams, 2030. gadā sasniegt, piemēram, Zviedrijas līmeni lidojumu, pasažieru un kravu pārvadājumu apjomā uz vienu iedzīvotāju.

Tikpat loģiski būtu domāt, ka Rīgas lidosta, kas jau šobrīd ir spēcīgākā Baltijā, turpinās augt. Līdz ar Eiropas platuma sliežu infrastruktūras projekta Rail Baltic īstenošanu un dzelzceļa stacijas izveidi lidostā, paplašināsies lidostas potenciālo klientu reģions, ietverot arī Lietuvu, Igauniju un tālākus kaimiņus.

Runājot par infrastruktūras attīstību, ministrs uzsvēra, ka jau šobrīd jāsāk domāt par to, kurā brīdī mums būs vajadzīgs otrs skrejceļš Rīgas lidostā. Savukārt, ņemot vērā sastrēgumus gaisa satiksmē Eiropas gaisa telpā, «mums jābūt ekonomiski spēcīgiem, gudriem, talantīgiem», lai nākotnē Latvijas gaisa satiksme savus pakalpojumus varētu piedāvāt ne tikai mūsu gaisa telpā, bet arī eksportēt uz citām valstīm. Tāpat T. Linkaits izteica cerību, ka nacionālā lidsabiedrība AirBaltic, kas ieņem vadošo lomu Baltijā, par savu mājas tirgu nākotnē sauks ne tikai Baltijas valstis, bet arī Baltijas jūras reģionu kopumā.

Jau otro reizi «Dienas Bizness», Latvijas Aviācijas Asociācija un Civilās Aviācijas Aģentūra aicina kā Latvijas, tā Eiropas līmeņa nozares pārstāvjus sniegt savu redzējumu par iespējām nozares attīstīšanai un aktualitātēm, kā jaunākās nozares tendences turpmākos gadus ietekmēs gaisa kuģu ražotāju, aviosabiedrību, bezpilota gaisa kuģu un aviācijas infrastruktūras attīstības iespējas Latvijā un Eiropas Savienībā, organizējot konferenci « Rīgas aviācijas forums 2019».

Tiešraidi no Rīgas Aviācijas foruma 2019 skatieties šeit.

Komentāri

Pievienot komentāru