Livonia Partners iegādāsies Lietuvas saldēšanas iekārtu ražotāja Freor kapitāldaļas 

Baltijas privātā kapitāla fonds Livonia Partners no Mezzanine Management pārvaldītā ieguldījumu fonda Accession Mezzanine Capital III L.P. iegādāsies 33% Lietuvas komerciālu saldēšanas iekārtu ražotāja Freor kapitāldaļu, informēja uzņēmumā.

LETA, 2018. gada 08. augusts plkst. 14:46

Publicitātes foto

Lietuvā bāzētais «Freor» piegādā savus komerciālo saldēšanas iekārtu risinājumus lielveikalu ķēdēm un citiem mazumtirgotājiem visā Eiropā, kā arī aiz tās robežām. Uzņēmuma apgrozījums iepriekšējā gadā ir audzis par 47%, sasniedzot 36 miljonus eiro, ko veicināja globālā pieprasījuma kāpums, kā arī mazumtirdzniecības industrijas tendence palielināt saldētas pārtikas piedāvājumu veikalos.

«Esam sekojuši Freor darbībai vairākus gadus un uzskatām, ka tas ir lielisks uzņēmums, kas šobrīd ir ļoti labi pozicionēts savā tirgū. Iepriekšējais investors ir veicis nozīmīgus ieguldījumus uzņēmuma attīstībā. Mēs atbalstīsim turpmāko Freor izaugsmi ar savu ievērojamo pieredzi uz eksporta orientētu ražotāju attīstīšanā Baltijā,» informēja Livonia Partners dibinātājs un partneris Mindaugs Utkēvičs.

«Accession Mezzanine Capital III L.P.» fonds ieguldīja «Freor» 2015.gada sākumā, investējot uzņēmumā septiņus miljonus eiro kapitāla un mezanīna aizdevuma formā, lai nodrošinātu dalībnieku struktūras maiņu un atbalstītu uzņēmuma attīstību. Šis bija pirmais Centrāleiropas investīciju uzņēmuma «Mezzanine Management» pārvaldīto fondu ieguldījums Baltijas valstīs, un veiksmīgās investīcijas īstenošana norāda uz Baltijas reģiona pieaugošo nozīmi «Mezzanine Management» stratēģijā.

«Trīsarpus gadu laikā, kamēr mēs bijām uzņēmuma līdzīpašnieki, kompānija attīstīja un pārveidoja savu inovatīvo produkcijas sortimentu un panāca, ka tam tika pievērsta uzmanība starptautiskajos tirgos. Mēs lepojamies ar to, ka varējām atbalstīt biznesu šajās pārvērtības un izaugsmē,» komentēja «Mezzanine Management» vecākais investīciju direktors Pjotrs Sadovskis.

Kompānija pašlaik eksportē ap 90% no tās ražotajām saldēšanas iekārtām, informē «Freor» dibinātājs, lielākais īpašnieks un izpilddirektors Rītis Bernatonis. Lielākie tirgi ir Rietumeiropa un Ziemeļvalstis, kaut gan pārdošanas apjomi NVS valstīs, Tuvajos Austrumos, Āzijā un Dienvidāfrikā arī ir ievērojami. «Priecājamies, ka »Livonia Partners« būs mūsu partneris nākamajā posmā, kam būtu jākļūst par ražošanas jaudas palielināšanas, procesu optimizēšanas un intensīvākas tirgus apgūšanas posmu,» norādīja Bernatonis.

Šis ir jau piektais «Livonia Partners Fund I» ieguldījums. «Livonia Partners» stratēģija paredz investēt augošos, izcili pārvaldītos vidēja lieluma Baltijas valstu uzņēmumos. 2016.gadā fonds pārņēma «Ha Serv» - Igaunijā bāzētu saunu un saunu materiālu ražotāju, un «Hortes» - Igaunijas vadošo mājas un dārza preču mazumtirdzniecības zīmolu, bet 2017.gadā investēja datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu uzņēmumā «Santa Monica Networks» Latvijā un Lietuvā, kā arī «Cgates» - Lietuvas kabeļtelevīzijas un interneta pakalpojumu sniedzējā.

«Livonia Partners» ir Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu sabiedrība, kas «Livonia Partners Fund I» un «Livonia Partners EIF Co-Investment Fund» ietvaros šobrīd pārvalda 83 miljonus eiro. Uzņēmuma dibinātāji un vadītāji ir Kaido Veske, Kristīne Bērziņa, Rains Lehmuss un Mindaugs Utkēvičs. Fonda ieguldītāji ir vietējie un starptautiskie institucionālie investori. «Livonia Partners» dibināšanā piedalījās arī Baltijas Inovāciju fonds, kas ir kopīga Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iniciatīva, un Eiropas Investīciju fonds.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2018. gada 24. augusts plkst. 7:03

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas zemnieku saimniecības «Vecsiljāņi», kurā tiek...

2018. gada 17. augusts plkst. 8:45

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas SIA «Bauskas alus», lai vērotu, kā...

2018. gada 09. augusts plkst. 7:04

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē baņķiera Jorga Voltmana vadībā joprojām ražo slaveno KPM porcelānu....

2018. gada 08. augusts plkst. 7:26

Zāļu ražotājs Grindeks bijušā Šķirotavas cietuma teritorijā nākotnē plāno izveidot inovāciju...

2018. gada 08. augusts plkst. 6:54

Zīmols Graci šogad eksporta īpatsvaru plāno palielināt par 20%...

2018. gada 07. augusts plkst. 17:07

Maizes un maizes izstrādājumu ražotāja AS Hanzas maiznīcas apgrozījums 2017.gadā sasniedza 17,770...

2018. gada 07. augusts plkst. 15:36

«Food Union» zīmola «Kārums» biezpiena sieriņu eksports šā gada laikā pieaudzis par...

2018. gada 07. augusts plkst. 8:16

Pēdējo gadu laikā arvien lielāka uzmanība tiek veltīta vietējo dārzeņu popularizēšanai sabiedrības...

2018. gada 06. augusts plkst. 16:07

Igaunijas betona elementu ražotāju «TMB Group» iegādājies ASV investīciju kompānijas «Bain Capital»...

2018. gada 06. augusts plkst. 15:49

Ogu un augļu pārstrādes uzņēmums SIA «Puratos Latvia» pagājušajā gadā strādāja ar...