Sakaru tehnoloģijas

LMT apgrozījums pirmajā pusgadā pārsniedz 100 miljonus eiro

Laura Mazbērziņa, 20.07.2018

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2018. gada 1. pusgadā Latvijas Mobilā Telefona (LMT) apgrozījums veido 101,1 miljonu eiro, kas ir par 4,5% vairāk nekā 2017. gada pirmajā pusgadā.

Par 6,7% augusi arī LMT rentabilitāte, tā sasniedza 32,6 miljonus eiro. Uzņēmuma attīstību virza vēl arvien augošais pieprasījums pēc mobilā interneta. Klientu pieslēgumu skaits šajā periodā sasniedzis 1,28 miljonus.

Šogad izrāvienu piedzīvojis pieprasījums pēc mobilajiem biznesa risinājumiem. Tā, piemēram, būvniecības uzņēmumi ievieš LMT piedāvāto elektronisko darba laika uzskaites sistēmu (EDLUS). Savukārt, mobilo zvanu centrāli Zvanu pārvaldnieks izmanto vairāk nekā 1000 klienti visā Latvijā. Kopš aprīļa gan pilsētās, gan ārpus tām uzņēmējiem pieejams arī LMT industriālais internets ar garantētu, optiskajam internetam pielīdzināmu ātrumu.

Šī gada februārī uzņēmums pirmo reizi piedalījās pasaules lielākajā mobilo tehnoloģiju notikumā Mobile World Congress Barselonā, kur iepazīstināja ar inovācijām un risinājumiem 5G tīkla attīstībā, kā arī viedās pilsētvides, dronu, bezpilota auto, aizsardzības un mobilā satura jomā.

Gatavojoties 5G, 2018. gadā LMT uzsāka testus 1500 MHz diapozonā, ieviesa jaunāko interneta protokola standartu IPv6 un izbūvējis 100 ar 5G tīklu saderīgas bāzes stacijas. Gada vidū LMT iestājās starptautiskajā 5G Automotive asociācijā, lai ar starptautiskiem partneriem attīstītu 5G inteliģentās transporta sistēmas drošākai, ātrākai un ērtākai satiksmei.

Aģentūra LETA vēstīja, ka LMT apgrozījums pagājušajā gadā pieauga par 3,7% salīdzinājumā ar 2016.gadu un bija 163,664 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa palielinājās par 26,2% - līdz 30,674 miljoniem eiro.

LMT reģistrēts 1992.gadā kā pirmais mobilo sakaru operators valstī. Kompānijas kapitālā pa 24,5% akciju pieder «Sonera Holding» un «Telia Company», pa 23% akciju pieder «Lattelecom» un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% - Privatizācijas aģentūrai.

Tev varētu interesēt arī:

LMT iestājas starptautiskajā 5G Automotive asociācijā

Piedāvā kafiju ar uzdrukātu foto piena putās

LMT ievieš 5G nepieciešamo IPv6 standartu

Komentāri

Pievienot komentāru