LU Akadēmisko centru Torņakalnā tomēr būvēs LNK Industries Group  

Līguma slēgšanas tiesības par Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Torņakalnā 1. kārtas tehniskā projekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību ar iepirkumu komisijas 12. augusta lēmumu piešķirtas pilnsabiedrībai LNK Industries Group ar piedāvāto līgumcenu 14,89 miljoniem latu.

Žanete Hāka, 14.8.2013
1/2

Avots: Latvijas Universitāte

Kā informēja LU pārstāvji, iepirkumā tika saņemti piedāvājumi no četriem uzņēmumiem - SIA Merks, SIA Abora, pilnsabiedrības LNK Industries Group un SIA Skonto Būve. Sākotnēji lēmums tika pieņemts par labu SIA Abora piedāvājumam, taču pārējie trīs pretendenti iesniedza sūdzības IUB, kas tās izvērtēja un, sniedzot izsmeļošu lēmuma izklāstu, atzina tās par daļēji pamatotām, līdz ar to piedāvājumu vērtēšana tika veikta atkārtoti. Lēmums par iepirkuma uzvarētāju tika pieņemts, pilnībā ņemot vērā IUB iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmumā pausto viedokli.

Saskaņā ar nolikumu piedāvājumi tika vērtēti pēc to saimnieciskā izdevīguma, ko veido cena par projektēšanu un būvniecību, maksājumu ieturējuma apmērs ģenerāluzņēmēja līguma izpildes laikā procentos, garantijas perioda ilgums objektam no nodošanas ekspluatācijā, pretendenta piedāvāto inženiersistēmu un iekārtu regulārās apkalpošanas izmaksu apjoms gadā.

Uzņēmumu AS LNK Industries un AS Latvijas tilti izveidotā pilnsabiedrība LNK Industries Group reģistrēta 2012. gada 12.jūnijā. AS LNK Industries ir holdinga LNK Group uzņēmums, kas specializējas vērienīgu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā, savukārt AS Latvijas tilti ir holdinga LNK Group uzņēmums.

LU Akadēmiskā centra 1.kārtas tehniskā projekta izstrāde, būvniecība un autoruzraudzība notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) ietvaros.

Iepirkumā maksimāli pieejamā summa ir 15,78 miljoni latu bez PVN, tai skaitā, ERAF finansējums 13,46 miljoni latu, valsts budžeta finansējums 1,05 miljoni latu, bet LU finansējums 1,26 miljoni latu. 

No šīs sadaļas

Ķekavas novads ir turīgāko pašvaldību pirmajā desmitniekā, un interese iegūt varu politiskajiem...

Kopš aizvadītā gada novembra uz Vairoga pārvada (Gustava Zemgala satiksmes pārvads) situācija...

Eiropas Komisija (EK) pieprasījusi 15 dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai, atmaksāt neatbilstoši...

Finanšu policijas pārvalde veikusi kratīšanas apsardzes kompānijā TM Security, apstiprināja...

Pamatojoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumu, Korupcijas novēršanas...

Šogad par trešdaļu pieaudzis sūdzību skaits Valsts Darba inspekcijā (VDI) saistībā ar atvaļinājumu...

Latvijas piekrastē arvien biežāk sastopams Ķīnas cimdiņkrabis (Eriocheir sinensis), kas ir invazīva...

Žoga celšanu gar Krievijas un Baltkrievijas robežām, lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra...

Augstākā tiesa (AT) nesniedz komentāru par Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lēmumu apturēt...

Jau vairāk nekā divdesmit gadus valdība cenšas risināt jautājumu par atskurbtuvēm, joprojām...