LVC: «Avārijas bedres» uz autoceļiem tiek remontētas tūlīt pēc to konstatācijas 

Uz autoceļiem pēc sniega nokušanas izveidojušās tā saucamās «avārijas bedres» tiek remontētas tūlīt pēc to konstatācijas, un uz galvenajiem A klases ceļiem šīs bedres tiek saremontētas diennakts laikā pēc to konstatācijas, norāda Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Nozare.lv, 28.12.2012

Uzņēmumā uzsver, ka nelabvēlīgos laika apstākļos bedres uz autoceļiem veidojas pastiprināti, īpaši posmos, kuros asfalta segums jau savu laiku nokalpojis. Šie posmi tiek aprīkoti ar brīdinājuma zīmēm par nelīdzenu segumu. LVC skaidro, ka informācija par saremontēto bedru apjomiem būšot pieejama janvāra sākumā un patlaban secināt, cik intensīvi notiek darbi, esot pāragri.

Par avārijas bedrēm tiek uzskatītas tādas bedres, kuru laukums ir lielāks par 0,1 kvadrātmetru un dziļums ir pieci centimetri vai vairāk. Ārpus Rīgas darbus veic AS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU).

LAU savukārt skaidro, ka bedres identificē ne tikai ceļu apsaimniekotāji, bet arī iedzīvotāji, kuri nereti zvanot un norādot konkrēto vietu, kur braukšana kļuvusi bīstama.

LVC lūdz autovadītājus par satiksmei bīstamām bedrēm ziņot, zvanot uz Satiksmes informācijas centra bezmaksas diennakts informatīvo tālruni 80005555. Centrā informēja, ka šādi zvani tiekot saņemti pēdējās nedēļās vidēji divas reizes nedēļā. Pēdējās dienas laikā tāds bijis tikai viens, un tas pats bijis par bedri uz Rīgas ceļiem, līdz ar to zvanītājs «pāradresēts» uz Rīgas domes attiecīgo institūciju.

Par Rīgas ceļu stāvokli savukārt atbild pašvaldība - Rīgas dome.

Jaunākais izdevums