Malaysia Airlines akcijām, visdrīzāk, biržā pēdējās dienas

2014. gada 22. jūlijs plkst. 10:25
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Malaizijas aviokompānijas Malaysian Airline System akcijām šīs, visticamāk, ir pēdējās dienas biržā, ņemot vērā pēdējā pusgada laikā notikušās traģēdijas, raksta Bloomberg.

Šajā nedēļā kompānija plāno prezentēt uzņēmuma atjaunošanas plānu savai valsts piederošajai māteskompānijai Khazanah Nasional Bhd, informējušas kompānijai tuvu stāvošas personas. Patlaban potenciālie varianti ir vai nu Malaysian Air pārveidošana par privātu uzņēmumu vai pat tās bankrota procedūra, un abi tie paredz akciju kotēšanas pārtraukšanu.

Malaysian Air kopš marta ir zaudējusi divas lidmašīnas un 537 cilvēku dzīvības, kas apdraud uzņēmuma spēju palikt biznesā. Pat mēnesi pirms pēdējās nelaimes Khazanah Nasional lēsa, ka zaudējumus nesošajai kompānijai ir pietiekami naudas tikai aptuveni gada darbībai.

Šajā gadā Malaysian Air akcijas cena ir sarukusi par 34%, un 13 no 15 Bloomberg aptaujātajiem analītiķiem rekomendē tās pārdot.

Kā ziņots, Malaysia Airlines pasažieru lidmašīna, kas no Amsterdamas devās uz Kualalumpuru, ceturtdien tika notriekta virs Ukrainas austrumiem, nogalinot 298 cilvēkus, kas tajā atradās. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds