Mana pieredze: Bizness sākas ar kāzu ideju 

Jau vairāk nekā gadu mājražotāja Agnese Milberga no Viesītes novada ražo ledenes uz kociņa jeb cukurgailīšus, ko nu pārdod jau vairāk nekā 30 veikalos Latvijā.

Jānis Goldbergs, 26.9.2018

Publicitātes foto

Tās viņa tirgo arī Beļģijā, Itālijā un Somijā. Ideja dzimusi, A. Milbergai gatavojoties kāzām, realizācija bijusi ilga, bet sasniegusi klientu – tā tika atzīta. «Kad pati gatavojos savām kāzām, gribēju ledenes dekorācijām, bet neatradu tādas, kādas gribēju. Tad arī nolēmu, ka varētu tās taisīt pati, bet pagāja krietns laiks, kamēr pieķēros pirmajai ledenei,» stāsta A. Milberga. Viņu aizrauj dzīve laukos, bet iztika jāpelna, un uzņēmējdarbības sākums bija sīrupu mājražošana.

Viesītes novada Saukas pagasta Ezera Zīlānos tapuši visdažādākie šī veida produkti – lielos katlos un ar pamatīgu kurināšanu. «Sāku savu darbību ar sīrupu ražošanu. Tas bija ļoti smags un energoietilpīgs process. Pēc tam pati braucu uz tirdziņiem ar produkciju un tad kādā ziemas dienā, kad vairs nebija nekā, no kā ražot sīrupu, nolēmu, ka varētu no priežu čiekuriem un sīrupa uztaisīt konfektes. Ārstnieciskas konfektes,» atklāj mājražotāja. Izvārītā masa un pēc tam konfekte izdevusies pilnīgi melna – tik melna, ka neviens tādu ēst nemaz neiedomātos. Paziņu smaidi par ledeņu ideju A. Milbergu nav apturējuši. Viņa turpināja darbu un eksperimentus, lai iegūtu piemīlīgāka izskata cukurgailīšus.

Pēc pirmās melnās ledenes A. Milberga nodevusies padomu meklēšanai, kā izgatavot gaišas un acij tīkamas konfektes. «Eksperimentēju vairākus mēnešus, līdz radās ideja, ka konfektēs varētu ievietot kaltētus ziedus, sēklas vai auglīšus. Konfekšu pamatsastāvs ir vienkāršs – cukurs un glikozes sīrups, bet vairāk par cukuriem es nestāstīšu, jo visi mani atklājumi ir ražošanas pamats. Dažādi augļi dod gan nokrāsu, gan skatu, gan papildina garšu. Kad radīju pirmās ledenes un braucu tās pārdot, trīcēju kā apšu lapa, gaidot pirmo klientu. Biju ļoti nobijusies, ka tā sieviete, kas nopirka pirmo cukurgailīti, varētu būt vīlusies. Toties, kad bija pozitīva atsauksme, – nevaru aprakstīt to prieku, ko izjutu,» atceras A. Milberga.

Visu rakstu Bizness sākas ar kāzu ideju lasiet trešdienas, 26.septembra laikrakstā Dienas Bizness!