Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rūdis Rubenis izveidojis albumu Saruna ar mērķi saglabāt senču dzīvesstāstus pierakstītā formā un kolekcionēt tos kā vērtīgas ģimenes pērles

Pamatdoma – jaunatne šo albumu dāvina saviem vecvecākiem un vecākiem, lai viņi atbild uz grāmatā minētajiem jautājumiem. Tie raisa dažādas atmiņas un, atbildot uz šiem jautājumiem, cilvēki pieraksta savu dzīvesstāstu, un tad pārējie ģimenes locekļi tos var izlasīt un nodot mazbērniem. Rūdis uzskata, ka ir svarīgi saglabāt atmiņas, jo tās paliek ne vien ģimenē, bet arī pašam aizpildītājam vēlreiz ļauj atcerēties savu dzīvi un tādējādi mierīgi atskatīties uz to, ne tikai visu laiku nemitīgi skriet uz priekšu. «Un tas piešķir lielāku jēgu visam, ko darām, jo varam apgūto piefiksēt un nodot tālāk. Jauniešiem ir vērtīgi izlasīt savu vecvecāku pieredzi un labāk saprast savu dzīvi, veikt salīdzinājumu. Tas ļauj labāk apzināties sevi, savu ģimeni, savas saknes,» viņš spriež un cer, ka šis albums rosinās daudzas sarunas ar vecvecākiem. Rūdis uzskata, ka mūsdienās cilvēki saknes novērtē vairāk nekā agrāk. Viņš to skaidro ar to, ka vēsturiski, sabiedrībai attīstoties, rodas resursu pārpalikums – ir vairāk brīvā laika, un tas dod iespēju pievērsties dažādiem jautājumiem.

Domājot par nākotni, viņam ir tālejoši plāni. «Šis izdevums ir latviešu valodā un paredzēts Latvijai. Ja projekts būs veiksmīgs, ir doma to piedāvāt arī kaimiņvalstīs,» atzīst Rūdis.

Kad viss jau ir

Doma par šādu albumu Rūdim radās, kad viņa draudzenes vectēvam bija dzimšanas diena un bija jāizdomā, ko uzdāvināt. Viņš meklēja dažādas idejas internetā, un vienā no vietnēm bija saraksts ar dažādiem sadzīviskiem priekšmetiem, kur cita starpā bija minēta ideja uzdāvināt grāmatu ar sagatavotiem jautājumiem, kas atvieglo sava dzīvesstāsta pierakstīšanu. «Man tā šķita lieliska ideja. Bieži vien cilvēkiem gados ir grūti kaut ko uzdāvināt, jo viņiem jau ir viss vajadzīgais. Šī ideja šķita kā iespēja uzdāvināt kaut ko patiesi vērtīgu, kas paliks arī nākamajām paaudzēm un kas ir ne tikai manta, kas sniedz īslaicīgu prieku, bet gan īpaša iespēja pašam vēlreiz pārdomāt savu dzīvi, pierakstīt svarīgāko un šīs atmiņas nodot citiem. Tas uztur cilvēciskas attiecības un prieku,» saka Rūdis.

Visu rakstu Veicina sarunas ar vecāko paaudzi lasiet 12. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Sākam biznesu: Jāpiedāvā kas atšķirīgs

Sākam biznesu: Pierakstu klades ietērpj koka vāciņos

Pievienota galerija - Sākam biznesu: Klades domas lidojumam

Sākam biznesu: Piedāvā mobilo lietotni satiksmes noteikumu apguvei

Sākam biznesu: Visbiežāk strādā naktīs

Sākam biznesu: Gribētos sasniegt Ameriku

Sākam biznesu: Lai bērni domātu līdzi

Sekojot idejai: Lielākais gandarījums – grāmatas

Komentāri

Pievienot komentāru