«Mātei» pa pēdām iet uz Baltkrieviju

2012. gada 13. septembris plkst. 8:25
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

SIA Venta FM zivju miltu ražotne sākusi sertifikāciju tirdzniecībai Baltkrievijā.

Alsungas rūpnīcu pēc SIA Venta FM uzaicinājuma 12.septembrī apmeklēja Baltkrievijas Valsts Veterinārā centra Sertifikācijas nodaļas speciālisti, kas, balstoties uz redzēto, izvērtēs ražotnes un produkcijas atbilstību Baltkrievijas standartiem un sanitārajām prasībām.

SIA Venta FM mātes uzņēmums a/s Agrolats jau ilgstoši darbojas Baltkrievijas un citu NVS valstu tirgū, tāpēc arī Venta FM plāno realizēt Alsungā saražotos zivju miltus Muitas ūnijas valstīs, DB informēja Venta FM direktors un līdzīpašnieks Jānis Zoldners. «Gribam diversificēt realizācijas tirgus, lai varētu pārdot savu produkciju arī austrumos no Latvijas. Muitas ūnijas valstīs pieprasījums ir stabils, cenas nav zemākas kā Rietumeiropā,» lēmumu pamato uzņēmējs.

Līdz šim uzņēmuma noiets bija Rietumeiropā, kur zivju miltus tālāk izmanto akvakultūrā un lopbarības ražošanā. Latvijas PVD piešķirtais atzīšanas numurs ir derīgs visā ES, tāpēc atsevišķa sertifikācija eksportam uz dalībvalstīm nav nepieciešama, skaidro uzņēmējs. Saimnieciskā darbība veikusies labi – pusgadā apgrozījums sasniedzis 870 tūkstošus latu, saražotas 968 t zivju miltu un 292 t zivju eļļas, saņemot izejvielas no Latvijas lielākajiem zvejniecības un zivju pārstrādes uzņēmumiem.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām