Melbārde: Ieilgušas iepirkuma procedūras dēļ Rīgas pils 2018.gadā netiks atvērta

2016. gada 27. oktobris plkst. 16:33
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pils 2018.gadā netiks atvērta, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē teica kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Viņa norādīja, ka par to liecina fakts, ka Rīgas pils kastelas daļas restaurācijas un pārbūves, kuru bija plānots sākt 2016.gadā, bet pabeigt 2018.gadā, iepirkuma procedūra nav noslēgusies.

Melbārde atzīmēja, ka, redzot, kā uz priekšu virzās būvdarbi daudzos citos objektos, Kultūras ministrija nemaz necerēja, ka Rīgas pils būs pabeigta 2018.gadā.

Viņa norādīja, ka kavētie iepirkumi, būvnieku savstarpējie strīdi un apzinātā vilcināšanās rezultējas ar to, ka KM netiek uz priekšu ar dažādiem kultūras objektiem.

Pēc Melbārdes paustā, patlaban ministrija meklē vietu, kur realizēt visu Latvijas muzeju lielo kopizstādi, kuru bija plānots organizēt Rīgas pilī.

Savukārt VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārstāvis Arnis Blodons aģentūrai LETA sacīja, ka pagaidām Rīgas pils rekonstrukcijas 2.kārtas iepirkuma komisija vēl nav beigusi savu darbu un nav pieņēmusi lēmumu. Kamēr nav zināms šis lēmums, nevaram komentēt Rīgas pils rekonstrukcijas pabeigšanas termiņus, sacīja Blodons.

Jau ziņots, ka Rīgas pils restaurācija un rekonstrukcija tiek veikta divās kārtās: 1.kārta - Rīgas pils priekšpils un Austrumu piebūves rekonstrukcija un restaurācija, kas sākta 2009.gadā un pabeigta 2015.gada 1.novembrī, 2.kārta - Rīgas pils kastelas daļas restaurācija un pārbūve, kas tiks sākta 2016.gadā un tiks pabeigta 2018.gadā.

Otrās kārtas gaitā plānots atjaunot un restaurēt Rīgas pils kastelas daļu 10 150 kvadrātmetru platībā, kas ietver pagrabstāvu, 1., 2., 3., 4., 5.stāvu, bēniņus. Tāpat projektā paredzēta Hurna bastiona kā kastelai piegulošās teritorijas rekonstrukcija, kā arī kastelas pagalma labiekārtošana. Paredzēts veikt arī pagalma arheoloģisko izpēti.

Ugunsgrēks Rīgas pilī izcēlās 2013.gada 20.jūnija vakarā. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds