Nekustamais īpašums

Meļņiks Ukrainas prokuratūras rīcību, arestējot viņa īpašumus, sauc par prettiesisku un nelikumīgu

LETA, 17.08.2018

Jaunākais izdevums

Latvijas miljonārs Vasīlijs Meļņiks uzskata, ka Ukrainas prokuratūras rīcība, arestējot viņam piederošos īpašumus, ir prettiesiska un nelikumīga, aģentūrai LETA pavēstīja pats Meļņiks.

Viņš skaidroja, ka par savu īpašumu arestu uzzinājis plašsaziņas līdzekļiem, nevis no Ukrainas varas iestādēm. Meļņiks arī norādīja, ka «[..] lietai ir politisks zemteksts, jo Ukrainas ģenerālprokurors personīgi vairāku pēdējo mēnešu laikā publiski izplata versiju par to, ka naftas ieguves platformas iegādes iepirkuma organizēšanā personīgi piedalījās tā laika Ukrainas prezidents Viktors Janukovicš, kurš it kā vienojies ar mani sazvērestībā savas vizītes laikā Latvijā». Miljonārs aģentūrai LETA šādu prokuratūras versiju noliedza, norādot, ka ar Janukoviču esot redzējies vienu reizi, kad amatpersona viesojusies Latvijā, taču neesot ar viņu ticies.

Meļņiks arī uzsvēra, ka iepirkumā par otrās naftas ieguves platformas piegādi valsts AS «Naftogaz Ukraina» 2011.gadā uzvarēja viņa uzņēmums AS «Rīgas kuģu būvētava». Ievērojot to, ka AS «Rīgas kuģu būvētava» ir publiska sabiedrība, visi lēmumi, tai skaitā arī par dalību iepirkumos, tiek pieņemti koleģiāli - par to lemj gan valde, gan padome, skaidroja uzņēmējs.

Viņš pauda šaubas par Ukrainas ģenerālprokurora rīcību, neprecizējot informāciju, par kuru naftas platformu ir runa apsūdzībā.

Jau vēstīts ka Kijevas tiesa apmierinājusi Ukrainas ģenerālprokuratūras prasību un uzlikusi arestu Meļņikaīpašumiem, ziņoja ukraiņu mediji.

Lēmums par Melņika īpašumu arestu tika pieņemts 7.augustā.

Starp arestētajiem īpašumiem ir septiņi zemes gabali 100 hektāru kopplatībā un uz tiem esošās ēkas, kvadracikls, ūdens motocikls, jahta un automašīna.

Arests uzlikts arī Meļņika daļām desmit Latvijas uzņēmumos - «Finanšu investīciju kompānija» (100%), «Eiro Steel» (100%), «Graphical Paper» (50% ), «Eiroholdings Invest» (100%), «Eiroholdings» (100%), «Servi Ko» (0,051%), «Remars-Rīga» (55,15%), DEUL (2,55% ), «Chrisal Baltia» (1% ) un SIA «Eiroholdings» (50%).

Arests uzlikts saistībā ar lietu, kas ierosināta par Ukrainas uzņēmuma «Neftogaz» līdzekļu piesavināšanos 1,7 miljardu grivnu (54 miljonu eiro) apmērā.

Meļņikam paziņots, ka viņš tiek turēts aizdomās par sveša īpašuma piesavināšanos, kas veikta noziedzīgas organizācijas sastāvā, ļaunprātīgi izmantojot dienesta pilnvaras.

Meļņiks tiek turēts aizdomās arī par šo līdzekļu legalizēšanu un grāmatvedības datu viltošanu.

Kā liecina «Firmas.lv» dati, Meļņiks ir īpašnieks un amatpersona virknē Latvijas uzņēmumu, tostarp AS «Rīgas kuģu būvētava», kurai vēl 10.augustā pagarināts tiesiskās aizsardzības pasākumu plāna izstrādes termiņš.

Tev varētu interesēt arī:

Saistībā ar Boiko platformu lietu arestēti Vasilija Meļņika īpašumi

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Saistībā ar Boiko platformu lietu arestēti Vasilija Meļņika īpašumi

Db.lv, 14.08.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kijevas tiesa pēc Ukrainas Ģenerālprokuratūras pieprasījuma arestējusi Latvijas miljonāra Vasilija Meļņika īpašumus, raksta epravda.com.ua.

Tiesas spriedums attiecas uz 7 zemes gabaliem, kuru kopējā platība pārsniedz 100 hektārus un uz kuriem atrodas ēkas, kvadraciklu, ūdens motociklu, jahtu, kā arī automašīnām.

Tāpat arestētas Meļņika īpašumtiesības desmit Latvijas uzņēmumos: Finansu investiciju kompanija FIC (100%), Eiro Steel (100%), Graphical Paper (50% ), Eiroholdings Invest (100%), EIROHOLDINGS (100%), Servi Ko (0,051%), Remars-Riga (55,15%), DEUL (2,55%), Chrisal Baltia (1% ), SIA Eiroholdings (50%).

Jāatgādina, ka V. Meļņiks ir arī AS Rīgas kuģu būvētava valdes priekšsēdētājs.

Meļņiks tiek apsūdzēts saistībā ar aizdomām vairākos pārkāpumos, tajā skaitā, nelegālu līdzekļu legalizācijā, viltotu dokumentu sagatavošanā un izsniegšanā, sniedzot nepatiesu informāciju, darbošanos kriminālā organizētā grupā un citos.

Komentāri

Pievienot komentāru