Microsoft iekuļas kukuļdošanas skandālā

2013. gada 20. marts plkst. 11:00
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV varasiestādes uzsākušas pirmstiesas izmeklēšanu par tehnoloģiju milža Microsoft iespējamu sadarbību ar kompānijām, kuras tiek apsūdzētas kukuļdošanā ārvalstu valdību pārstāvjiem.

Microsoft, iespējams, piedalījusies kukuļdošanā Ķīnā, Itālijā un Rumānijā, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēsta The New York Times. Kompānijas darbības šajās valstīs bijušas pretrunā ar 1977. gadā pieņemtu likumu, kura ietvaros ASV uzņēmumiem aizliegts maksāt ārvalstu valdību pārstāvjiem, lai aizstāvētu savas biznesa intereses.

Tehnoloģiju kompānija izskanējušās aizdomas atteikusies komentēt, vien norādot, ka uztver tās nopietni un sadarbosies ar valdības izmeklētājiem. «Tāpat kā visas citas lielās kompānijas, kas strādā visā pasaulē, mēs dažkārt saņemam apsūdzības par potenciāliem mūsu darbinieku vai sadarbības partneru pārkāpumiem. Mēs šādas apsūdzības izmeklējam pilnībā, neskatoties uz to avotu. Tāpat mēs lielu uzmanību pievēršam savu darbinieku apmācībai, lai panāktu augstus ētiskos standartus,» klāstīja Microsoft pārstāvis Džons Frans (John Frank).

Microsoft arī pavēstījusi, ka tai ir 170 darbinieki, kas nodarbojas ar kompānijas iekšējo kontroli, lai nepieļautu, ka tās darbība ir pretrunā ar tehnoloģiju milža politiku.

Informāciju par Microsoft iespējamām nelikumīgām darbībām Ķīnā ASV varasiestādes saņēmušas no kāda kompānijas sadarbības partnera. Microsoft pārstāvniecība šajā valstī anonīmajam sadarbības partnerim piedāvājusi piekukuļot Ķīnas valsts sektorā strādājošos, lai pēc tam parakstītu nepieciešamo līgumu, vēsta Wall Street Journal.

Savukārt Rumānijā Microsoft partneri, iespējams, piedāvājuši kukuļus valsts Komunikāciju ministrijas darbiniekiem, lai panāktu izdevīgākus līgumus. Rumānija šīs apsūdzības noliegusi. Tikmēr Itālijā Microsoft veikusi aizdomīgus darījumus ar konsultantiem, kas specializējas klientu lojalitātes programmās. Šādus konsultantus Microsoft izmantojusi, lai ar dažādām dāvanām apbērtu Itālijas valdības pārstāvjus.

Microsoft atvērusi pārstāvniecības vairāk nekā 100 valstīs. Aizvadītā gada vasarā kompānijā strādāja aptuveni 94 tūkstoši darbinieku un tika veikta sadarbība ar 640 tūkstošiem biznesa partneru visā pasaulē.

Db.lv jau vēstīja, ka Eiropas Savienība tehnoloģiju kompānijai Microsoft par pretkorupcijas likumdošanas pārkāpumiem piespriedusi 561 miljonu eiro lielu soda naudu. Iepriekš tika prognozēts, ka Microsoft varētu tikt sodīta pat ar vairākos miljardos mērāmu soda naudu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām