Miljoni efektivizācijā

2017. gada 17. jūlijs plkst. 6:16
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ieguldot nepilnu miljonu eiro, SIA Daiļrade Koks Tukuma ražotnē veic ražošanas korpusu renovāciju un siltināšanu, uzstāda modernas iekārtas un programmatūru, kas ļaus strādāt efektīvāk, vienlaikus paaugstinot kopējo ražotnes energoefektivitāti, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Viens no lielākajiem mēbeļu ražotājiem Latvijā SIA Daiļrade Koks, šogad īsteno investīciju projektu, kas mainīs uzņēmuma iespējas reaģēt uz pasūtījumu izpildes termiņiem. Šīs investīcijas ir lielākās šajā ražotnē pēdējos piecos gados, pēc tam, kad uzņēmums iegādājās bankrotējušās SIA Sāga ražotni. Tam bez ražotnes Tukumā ir arī rūpnīcas Vaiņodē, Valmierā un Viļakā. Šogad uzņēmums iecerējis kāpināt neto apgrozījumus par aptuveni 10% un sasniegt 22 milj. eiro līmeni. Pērn uzņēmumā nodarbināti 590 strādājošo, bet pašlaik to skaits pārsniedz 650. Nodokļos kopumā Daiļrade koks 2016.gadā samaksāja 2,87 milj. eiro, kas ir par 0,8 milj. eiro jeb 39% vairāk nekā 2015. gadā.

«Jau vairākus gadus tika kalti plāni par efektivizācijas investīciju pasākumiem, un šogad tie tiek īstenoti,» stāsta SIA Daiļrade Koks valdes priekšsēdētājs Andris Jansons. Ieceru realizāciju paātrināja ES struktūrfondu programma energoefektivitātes uzlabošanai.

Mēbeļu tirgus Latvijā, pēc A. Jansona sacītā, pēdējos piecus gadus ir salīdzinoši «plakans». «Vajadzība pēc mēbelēm Latvijā ir, tikai ļoti daudziem cilvēkiem nav brīvu līdzekļu, par ko tās iegādāties,» viņš uzsver.

Visu rakstu Miljoni efektivizācijā lasiet 17. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.


TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Ideju mežs: Attīstības soļus sper septiņjūdžu zābakos

Ideju mežs: Tehnoloģiju revolūcija paver jaunus apvāršņus

Ideju mežs: Gaujas koks uzkāpj augstākajā produktu līmenī

Ideju mežs: Jēkabpilī top akustiskie paneļi Eiropas zālēm

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām