Foto: MTV.lv

MTV Latvija pārtrauc sadarbību ar TNS Latvia 

MTV Latvija pārtrauc sadarbību ar TNS Latvia un atsakās no TV Metru auditorijas pētījumu metodes, jo uzskata to par neobjektīvu MTV auditorijas TV skatīšanās paradumu mērīšanai, liecina MTV Latvija sniegtā informācija.

, 2007. gada 17. septembris plkst. 11:49

MTV Latvija paziņojums medijiem: "Saskaņā ar TNS pētījumu datiem MTV reitingi ir ļoti zemi un prakstiski nemainīgi, to var skaidrot ar nelielo MTV mērķa auditorijas respondentu skaitu TNS Latvia TV Metru mērījumu izlases kopumā. Vecuma grupā 15 - 24, kas ir MTV auditorijas kodols, TV Metru mērījumos piedalās 56 respondenti, kas ir ļoti neliels skaits, ņemot vērā, ka potenciāli MTV Latvija var redzēt nedaudz vairāk nekā 300.000 mājsaimniecībās un sabiedriskās vietās visā Latvijā kabeļoperatoru tīklos, digitālajā televīzijā un arī Viasat platformā.

"Zemie reitingu dati rada sajūtu, ka MTV Latvijā neviens neskatās, taču alternatīvi pētījumi pierāda pretējo. Piemēram, saskaņā ar TNS datiem, pagājušā gada MTV Europe Music Awards, kur pirmo gadu piedalījās arī grupa Prāta Vētra, Latvijā neskatījās neviens, taču SKDS veiktā aptauja liecināja, ka 12% no aptaujātajiem respondentiem ir skatījušies apbalvošanas ceremoniju, kas ir ļoti liela atšķirība," skaidro MTV Latvija direktore Liliāna Ozoliņa. "Tāpat mārketinga pētījumu aģentūras FACTUM nesen veiktajā aptaujā* skatītāji atzinuši, ka MTV ir otrs labākais televīzijas kanāls Latvijā, taču saskaņā ar TNS datiem, to neskatās. Šie rezultāti liek mums domāt par atlernatīvām pētījumu metodēm, kas precīzāk spētu noteikt mūsu auditorijas TV skatīšanās paradumus," saka Liliāna Ozoliņa.  

Vēl viens būtisks aspekts ir fakts, ka TV Metru metode mēra TV skatīšanās paradumus mājās, taču MTV auditorijas pētījumi liecina, ka līdz 20% skatītāju MTV skatās ārpus mājas - visbiežāk tas būtu kafejnīcās, sporta klubos, bāros vai pie draugiem. Tas liek MTV meklēt alternatīvas auditorijas mērījumu metodes, kas precīzāk spētu noteikt MTV audiotorijas lielumu un skatīšanās paradumus.

"MTV ir nišas kanāls ar skaidri definētu mērķa auditoriju. TV Metru nelielās izlases dēļ MTV katras dienas reitingu nosaka pāris jauniešu skatīšanās ieradumi. Šādā situācijā tiešām ir nepieciešams izmantot citas pētījumu metodes, kas ļauj mērīt gan ārpus mājas skatīšanos, gan paaugstināt izlasi konkrētajās mērķa grupās. Mēs esam realizējuši jau vairākas veiksmīgas kampaņas sadarbībā ar MTV un ar citām metodēm veiktie pētījumi tiktiešām rāda ievērojami augstāku kampaņas atdevi un reklāmas pamanāmību," jauniešu izklaides kanāla MTV Latvija lēmumu komentē mediju aģentūras MPG Baltic vadītājs Kaspars Ulsts.

"Nav noslēpums, ka atsevišķās mērķauditorijās TNS TV mērījumu respondentu skaits ir nepietiekams vai pat kritisks, lai datus sauktu par pilnīgi reprezentatīviem. Lielākie cietēji ir klienti, kuri definējuši šauru mērķa grupu, un nišas kanāli, kā piemēram, MTV, TV6.  Šī problēma nākotnē kļūs aizvien aktuālāka, jo nišas kanālu skaits pieaugs. Situācija nav normāla, ja kādā no mērķa grupām reitingus nosaka tik neliels respondentu skaits, ka atliek pāris no tiem doties atvaļinājumā ārpus Latvijas, kad reitingi nopietni nosvārstās. Nepietiekamā respondentu skaita problēma attīsta un veicina pieprasījumu pēc alternatīviem kvantitatīvajiem pētījumiem, kā piemēram, OMD Snapshots. Līdzās attīstās arī kvalitatīvo pētījumu joma, kas MTV varētu palīdzēt labāk izprast savas auditorijas TV skatīšanās ieradumus," par MTV Latvija izvēli saka OPERA / OmnicomMediaGroup mediju direktors Kāris Zembergs.

*Mārketinga pētījumu aģentūras FACTUM aptauja veikta lielākajās Latvijas pilsētās maijā un jūnijā, aptaujāti respondenti 15 - 35 gadu vecumā ar iespēju skatīties kabeļtelevīziju vai digitālo televīziju."


 

Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Dzērienu ražotājs Coca-Cola pirmo reizi atklājis, ka viena gada laikā tas izmanto...

Kontekstā ar pašlaik aktuālajiem Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) parādiem sociālajos tīklos...

Saskaņā ar starptautiska pārtikas atkritumu mazināšanai veltīta projekta Fusions datiem aptuveni...

Grupas Prāta Vētra bundzinieks, mūziķis Kaspars Roga šā gada maija sākumā skatītājiem...

Šā gada pirmajā pusē Ventspilī tiks uzsākta zinātnes un inovāciju centra būvniecība,...

Apakšveļas zīmols Flash You and me piecos gados kļuvis par stabili augošu...