Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai veicinātu Latvijā audzēto cūku gaļas noietu vietējā tirgū, Latvijas cūku selekcijas organizācijas 28.oktobrī organizēs pasākumu Cūkgaļas kvalitātes diena, kur aicināti piedalīties gan cūku audzētāji un gaļas pārstrādes uzņēmumi, gan arī tirgotāji, informēja SIA Cūku ciltsdarba centrs direktore Dzintra Lejniece.

Kā norādīja Lejniece, akcijas mērķis ir uzlabot informācijas apmaiņu starp ražotāju, pārstrādātāju un patērētāju par Latvijas izcelsmes cūkgaļas kvalitatīvajām īpašībām un izmantošanas iespējām.

«Tādējādi vēlamies attīstīt sadarbības shēmu, kur visi ražošanas posmi ir izsekojami un vērš patērētāju uzmanību uz produkta kvalitāti, nekaitīgumu, uzturvērtību un veselīgumu. Cūkgaļas kvalitātes dienas laikā novērtēsim arī Latvijas šķirnes cūku audzētavu veikumu,» sacīja Lejniece.

Viņa arī atzina, ka cūkgaļas nozares pārstāvji aicina iedzīvotājiem kļūt aktīvākiem un sekot līdzi, kāda cūkgaļa tiek pirkta, painteresējoties, vai gaļai ir vietējā izcelsme. Lielākā daļa iedzīvotāju cūkgaļu iegādājas lielveikalos, taču joprojām ne visos lielveikalu tīklos var nopirkt Latvijā audzētu cūkgaļu.

«Arī lielajās veikalu ķēdēs Latvijas cūkgaļas apjoms veikalu plauktos ir niecīgs. Ir pat veikalu ķēdes, kurās brīžiem Latvijas izcelsmes cūkgaļa vispār nav pieejama. Izvēloties Latvijas cūku audzētāju produkciju, saņemsiet augstas kvalitātes svaigu produkciju ar īsu transportēšanas, piegādes laiku, kas pircējam skaidri vēstīs - dzimis, audzis un pārstrādāts Latvijā,» norādīja Lejniece.

Latvijas cūkkopības uzņēmumi nodrošina kopumā vairāk nekā 2000 darbavietu reģionu iedzīvotājiem, tāpat nozare ik gadu valsts budžetā nodokļos nomaksā miljoniem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru