Atpūta

Nacionālā atlanta izdošanai piesaista mecenātus

Māris Ķirsons, 03.05.2016

Latvijas Nacionālā atlanta atbalsta biedrības valdes loceklis Viesturs Koziols (no labās) un SIA Karšu izdevniecība Jāņa sēta galvenais redaktors Jānis Turlajs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai varētu izdot Latvijas nacionālo atlantu un tā pirmo daļu «Valsts un tauta» kā dāvanu Latvijas simtgadē, izveido īpašu atbalsta biedrību, ar kuras palīdzību cer savākt šī izdevuma izdošanai kopumā nepieciešamos 2,4 milj. eiro, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Līdz šim Latvijas Nacionālais atlants nav izdots. Tikai vienu reizi – pirmās Latvijas brīvvalsts laikā šajā virzienā kaut ko mēģināja darīt statistiķis, viens no pirmās Latvijas brīvvalsts Ministru prezidentiem Marģers Skujenieks. Valsts 20. dzimšanas gadā – 1938. gadā latviešu un franču valodā tika izdots statistikas atlass, turklāt tāda veida izdevums nav izdots ne Latvijas PSR laikā, ne arī pēdējo 25 gadu neatkarīgās Latvijas laikā. Lai arī Latvijas nacionālā atlanta izdošanas nepieciešamība ir fiksēta pat oficiālos dokumentos, tomēr tā reāla izveide ir tikko sākusies, jo ideja vienmēr atdūrusies pret finansējumu.

«Somijā pirmais nacionālais atlants tika izdots 1899. gadā (cariskās Krievijas sastāvā), Lietuvā – 1981. gadā (PSRS sastāvā), Baltkrievijā – 2002. gadā, pat Ukraina to spēja izdot 2007. gadā, bet Latvijā tāda vēl nav, tāpēc pērnā gada decembrī domubiedru grupa izveidoja īpašu atbalsta biedrību, kas centīsies apvienot dažādus iespējamos finanšu avotus – valsts, pašvaldību, privātuzņēmēju, nevalstisko organizāciju, varbūt pat ES struktūrfondus –, lai šo darbu paveiktu,» skaidro Latvijas Nacionālā atlanta atbalsta biedrības valdes loceklis un privātuzņēmējs Viesturs Koziols.

Visu rakstu Nacionālā atlanta izdošanai piesaista mecenātus lasiet 3. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru