Nekā personīga būs jāatsauc nepatiesās ziņas saistībā ar Fliku

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 07. maijs plkst. 14:12

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa ir atzinusi par nepatiesām un cieņu aizskarošām pērn maija beigās SIA TV3 Latvija raidījumā Nekā personīga izplatītās ziņas par to, ka AS Air Baltic Corporation (airBaltic) vadītājs Bertolds Fliks nav lidsabiedrības akciju īstais pircējs un arī īpašnieks.

Pārējā daļā prasība tika noraidīta. B.Fliks bija prasījis no I. Jaunalksnes un žurnālista Jāņa Krēvica piedzīt morālo kompensāciju 50 tūkst. Ls apmērā no katra.  Tiesas spriedums vēl ir pārsūdzams un to likumā noteiktajā kārtībā, varēs izdarīt sākot no 25.maija.

Jāatgādina, ka 2008.gada decembrī valdības sēdē tika lemts, ka Latvija atsakās no kapitāldaļu pirmpirkuma tiesībām airBaltic. Līdz ar to tās iegādājās B.Fliks. Tomēr Nekā personīga ziņoja, ka viņiem kļuvis zināms, ka īstais pircējs ir kāds cits, jo B.Flikam tādas naudas uz to brīdi neesot bijis.

Raidījuma rīcībā bija nonākusi vēstule adresēta lielas bankas prezidentam, kurā tiek norādīts uz airBaltic finansiālajām problēmām: «Satiksmes ministrija kā lielākais Air Baltic Corporation akcionārs izprot kompānijas sarežģīto finansiālo situāciju un nepieciešamību pēc papildu finanšu līdzekļiem uzņēmuma darbības nodrošināšanai. Nepieciešamības gadījumā satiksmes ministrija izskatīs iespēju palielināt Air Baltic Corporation pamatkapitālu vai arī piesaistīt investorus, ja uzņēmums nespēs nodrošināt pietiekamu likviditāti attiecībā pret tās kreditoriem.»

Zem šīs vēstules bija parakstījies bijušais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC). Uz dokumenta nav citu ministrijas amatpersonu vīzu. Neesot bijušas arī pazīmes, kas liecinātu, ka tā bijusi kā atbilde uz kādu bankas iepriekš rakstītu vēstuli. Šī vēstule vēl vairāk pastiprinājusi versiju, ka B. Fliks varētu būt tikai izkārtne patiesajiem darījuma veicējiem un, ka sarunas ar bankām par akciju pirkumu veda A. Šlesers, ziņoja Nekā personīga.

Nekā Personīga neoficiāli bijis zināms, ka - līdztekus šai A. Šlesera vēstulei - dokuments ar līdzīgu saturu nonācis uz Krājbankas prezidenta galda. «Kā zināms tieši Krievijas akcionāriem pastarpināti piederošā Latvijas Krājbanka tirgus sasaluma laikā deva B. Flikam kapitāldaļu atpirkšanai nepieciešamos miljonus,» skaidroja raidījuma veidotāji.

Lidkompānija ir dibināta 1995.gadā, un tās galvenās akcionāres ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un B.Flikam piederošā SIA Baltijas aviācijas sistēmas ar 47,2% akciju.
 

Atslēgvārdi