NEPLP uzliek naudassodu TV3 par neatbilstošu reklāmu raidīšanu

2013. gada 14. marts plkst. 14:56
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi uzlikt sešu tūkstošu Ls administratīvo sodu SIA TV3 Latvia par aizlieguma reklamēt azartspēles ārpus azartspēļu norises vietas pārkāpumu.

SIA TV3 Latvia ir pieļāvusi šo pārkāpumu, reklamējot Optibet sporta bāru un norādot uz to kā uz raidījuma Overtime TV sponsoru, tādā veidā netieši reklamējot azartspēles, kas ir SIA Optibet pamatnodarbošanās.

«NEPLP nebija šaubu, ka SIA TV3 Latvia pieļautā azartspēļu reklamēšana televīzijā ir pretrunā ar Azartspēļu un izložu likumā noteikto aizliegumu un ka par šo pārkāpumu pienākas atbilstošs sods. Jāatzīmē, ka pārbaudes lietu NEPLP uzsāka jau pērnā gada decembrī, bet pārkāpumi no SIA TV3 Latvia puses tika turpināti,» norāda NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants.

Viņš norāda, ka šī reklāmas aizlieguma nolūks ir skaidrs - nepieļaut, ka dažādas sabiedrības grupas, tostarp pusaudži un jaunieši, tiktu vilināti izmēģināt atkarību izraisošas azartspēles, kas var novest pie sociāli nelabvēlīgām sekām.

«Ja raidījumu par sportu, kuram jāveicina sabiedrības veselība, saista ar azartspēlēm, kuru efekts ir pretējs, ir jāpievērš uzmanība arī šī pārkāpuma morālajiem aspektiem,» pauž A. Dimants.

SIA TV3 Latvia pārkāpumi tika pirmo reizi fiksēti 2012. gada 31. oktobra TV3 un TV6 pārraižu ierakstos. Lēmumu par lietas uzsākšanu NEPLP pieņēma 2012. gada 6. decembrī, bet minētie pārkāpumi tika turpināti līdz lēmuma pieņemšanai, ko savos paskaidrojumos ir atzinuši arī SIA TV3 Latvia pārstāvji.

Ar savu lēmumu NEPLP aizliedz SIA TV3 Latvia turpmāk demonstrēt minētās Optibet sporta bāra reklāmas un iekļaut norādes uz Optibet sporta bāru kā raidījumu sponsoru.

Pašlaik SIA TV3 Latvia lēmumu nekomentēja, uzņēmuma pārstāvjiem norādot, ka pašlaik tas vēl nav saņemts.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi