Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Velosipēdu koplietošanas tīkls “nextbike LV”, sadarbojoties ar Latvijas Neredzīgo biedrību un mazumtirdzniecības veikalu tīklu LIDL, piedāvās visiem Rīgas iedzīvotājiem un tās viesiem jaunus, speciālus tandēma velosipēdus.

Tie būs pieejami jebkuram “nextbike LV” klientam, kā arī ļaus cilvēkiem ar redzes traucējumiem piedzīvot unikālu pieredzi – braukt ar velosipēdu. Šie tandēmi ir arī labs aprites ekonomikas paraugs, jo radīti no bojātiem “nextbike LV” velosipēdiem, kas savu mūžu bija nokalpojuši.

“Šis ir labs piemērs sociāli atbildīgai uzņēmējdarbībai. “nextbike LV” tandēmi, proti, velosipēdi, kas ir paredzēti braukšanai diviem cilvēkiem, Latvijā pirmo reizi tiks piedāvāti nomai, tādējādi radot iespēju cilvēkiem ar redzes traucējumiem izbaudīt braukšanu ar velosipēdu,” stāsta Svetlana Sproģe, Latvijas Neredzīgo biedrības Centrālās valdes priekšsēdētāja. “Tandēmi, protams, nav jauns izgudrojums, taču “nextbike LV” šos un citus velosipēdus veido paši un tagad tie būs arī daudz pieejamāki cilvēkiem ar redzes traucējumiem”.

Darbs pie tandēmiem sākās jau pirms gada, kad “nextbike LV” izveidoja pirmo divvietīgā velosipēda prototipu un nodeva testēšanai Latvijas Neredzīgo biedrībai un Strazdumuižas vidusskolai. Ja iepriekš tie nebija brīvi pieejami, tad tagad tos varēs arī iznomāt un izmantot gan velo entuziasti ar redzes traucējumiem, gan jebkurš cits tandēma velosipēdu interesents.

“Pats esmu liels velobraukšanas entuziasts – braukšana ar riteni man ikdienā rada prieku. Un es ceru, ka “nextbike LV” tandēmi radīs tādu pašu prieku arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem.” saka Mārcis Blumbergs, SIA “nextbike LV” vadītājs.

Speciālo tandēma velosipēdu bāzes vieta būs Strazdumuižas rajons Juglā, kur tuvumā ir gan specializētā vidusskola, gan pansionāts, gan arī citi pakalpojumi, kas paredzēti tieši cilvēkiem ar redzes problēmām. Ja velosipēdi tiks atstāti citās “nextbike LV” bāzes stacijās Rīgā, apkopes laikā tie tiks pārvesti atpakaļ uz Strazdumuižas staciju Juglā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kārtējo sezonu Rīgā uzsākusi starptautiskā velo koplietošanas lietotne “nextbike LV”, koplietošanai piedāvājot vairāk nekā 200 velosipēdu.

Lai videi draudzīgas pārvietošanās iespējas padarītu pieejamākas saviem darbiniekiem, klientiem un rīdziniekiem kopumā, “nextbike LV” pakalpojumus šogad nodrošināt palīdzēs “Lidl” – pie visiem “Lidl” veikaliem Rīgā ir izveidotas jaunas “nextbike LV” velosipēdu bāzes stacijas.

2021. gadā “nextbike LV” lietotāji Rīgā veica vairāk nekā 11 000 braucienu. Braukšana ar velosipēdu arī veicina laimes hormonu rašanos un uzlabo veselību.

Lai arī Rīgai vēl ir kur augt velosipēdistiem draudzīgo pilsētu reitingā, “nextbike LV” dati liecina, ka katru sezonu pieaug velo nomas lietotāju skaits, kā arī to lietotāju īpatsvars, kas izmanto koplietošanas velosipēdu ne tikai izklaides braucieniem, bet arī kā ikdienas pārvietošanās līdzekli.

Komentāri

Pievienot komentāru