Budžets

No Smoļenskas līdz Kazaņai - Rīgas domes komandējumi

Armanda Vilcāne, 01.02.2018

Nils Ušakovs

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

#Populārs Rīgas domes deputātu komandējumu galamērķis pērn bijis Krievija.

Populārs Rīgas domes (RD) deputātu komandējumu galamērķis pērn bijis Krievija, darba braucienos deputāti devušies uz Maskavu, Sankpēterburgu, Smoļensku un Kazaņu, apciemotas arī vairākas Eiropas valstis.

RD sabiedrisko attiecību nodaļā informē, ka 2017. gadā deputātu komandējumiem iztērēti nepilni 22 tūkstoši eiro, un visbiežāk darba braucienos ārpus valsts devies Rīgas mērs Nils Ušakovs. Pērn domes priekšsēdētājs darba vizītēs apmeklējis Stokholmu, Amsterdamu, Ķelni, Parīzi, Briseli, Minsku un Kazaņu, bet Berlīnē pabijis pat divreiz - lai apspriestu Eiropas Savienības (ES) galvaspilsētu mēru un Eiropas Komisijas tiešā dialoga sanāksmes prioritātes, kā arī, lai tiktos ar Berlīnes pilsētas mēru Mihaelu Milleru.

DB jau iepriekš vēstīja, ka ministriju darbinieki pērn visbiežāk devušies uz Briseli, populāri galamērķi bijuši arī Igaunija, Lietuva, Vācija un Francija. Lai gan RD deputāti apmeklējuši arī iepriekš minētās valstis, biežāk deputātu ceļi tomēr veduši uz Krievijas pusi, piemēram, pērnā gada pavasarī pilsētas mērs kopā ar RD deputātēm, Ausmu Cimdiņu un Annu Vladovu, devās uz Kazaņu, kur tikās ar Tatarstānas un Kazaņas vadošajām amatpersonām, kā arī piedalījās uzņēmēju forumā un dažādos kultūras pasākumos. Eiženija Aldermane darba ietvaros apmeklēja Starptautisko pedagogu konferenci Sankpēterburgā un tikās ar Sankpēterburgas vadības Kultūras komitejas pārstāvjiem, bet Regīna Ločmele-Luņova Smoļenskā tikās ar pilsētas vadību un vadošajām amatpersonām, lai pārrunātu divpusējos sadarbības pasākumus kultūras, tūrisma, uzņēmējdarbības un citās jomās. Īpaši labi pārstāvēta RD bija Rīgas dienās Maskavā, uz kurām devās četri deputāti - Irina Vinnika, Sandris Bergmanis, Aleksejs Rosļikovs un Mihails Kameņeckis. Pērn RD deputāti pabijuši arī Baltkrievijā, Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Čehijā, Nīderalandē, Armēnijā, Gruzijā, Īrijā, Itālijā un Portugālē.

Jāpiemin, ka visi deputāti, kuri pagājušajā gadā darba darīšanās devušies ārpus valsts robežām, ir partijas Saskaņa vai Gods kalpot Rīgai pārstāvji.«Tas ir pilnīgi loģiski, ka Rīgas pašvaldību ārvalstu komandējumos pārsvarā pārstāv oficiālas amatpersonas - komiteju vadītāji vai to vietnieki,» norāda RD. Citādi gan domā Nacionālās apvienības RD frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Dainis Locis. «Protams, ir atsevišķi pasākumi, uz kuriem ir jādodas domes vadībai, tomēr ir arī tādi, kuros vajadzētu braukt opozīcijas pārstāvjiem,» domā D.Locis, uzsverot, ka atšķirīgi viedokļi ir normāla demokrātijas pazīme. «Deviņdesmitajos gados, kad pie varas Rīgas domē bija nacionālie spēki, šāda dalījuma nebija. Te parādās attieksme pret labas pārvaldības principiem, kas atspoguļojas arī pārējā domes vadības darba stilā,» uzsver D.Locis. Viņš apšauba arī braucienu pamatotību, jo komandējumu lietderība Finanšu komitejas sēdēs ne vienmēr tiek izvērtēta. «Mēs šīs lietas neskatām ne nozaru komitejās, ne Finanšu komitejā. Naudu mēs iztērējam, cilvēki aizbrauc, bet atdeve daudzos gadījumos varētu būt ļoti apšaubāma,» secina deputāts.

RD norāda, ka 2018. gadā tēriņi deputātu komandējumu nodrošināšanai varētu būt līdzīgi kā pērn. Šogad plānotas vizītes uz Viļņu, Tallinu, Stokholmu, Kopenhāgenu, Briseli, Erevānu, Tbilisi, Ļubļanu, Bordo un Kannām. Kuri deputāti šajās vizītēs dosies, pagaidām gan neesot zināms. Tāpat RD piebilst, ka gada laikā deputāti var tikt uzaicināti uz vēl citām pilsētām un notikumiem, kuru lietderība tiks izvērtēta.

LASI ARĪ:

Ministriju darbinieki pērn ceļojuši arī uz eksotiskām valstīm