Jaunākais izdevums

Aviokompānija "Norwegian" patlaban neplāno paplašināt bāzi Rīgas lidostā, intervijā sacīja "Norwegian" finanšu direktors Hanss Jorgens Vibstads.

Viņš norādīja, ka patlaban Rīgā ir bāzētas divas "Norwegian" lidmašīnas.

Vibstads atzīmēja, ka aviokompānija izvērtē jaunas iespējas, tomēr patlaban konkrētu bāzes paplašināšanas plānu nav.

Vienlaikus viņš piebilda, ka aviokompānija turpina palielināt galamērķu skaitu no Rīgas, piemēram, nākamgad "Norwegian" sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Bergenu Norvēģijā.

"Redzam, ka Rīga ir ļoti pievilcīgs galamērķis gan biznesa, gan atpūtas ceļotājiem. Latvijā ir daudz Ziemeļvalstu uzņēmumu un banku, tāpēc pieprasījums ir gan no Latvijas ceļotājiem uz Eiropu, gan no norvēģiem, zviedriem un dāņiem, kuri vēlas apmeklēt Rīgu," atzīmēja Vibstads.

Tāpat viņš papildināja, ka "Norwegian" birojā Rīgā, Gustava Zemgala gatvē, patlaban strādā aptuveni 160 cilvēku un tajā darbojas vairāki departamenti, tostarp finanšu, informācijas tehnoloģiju (IT) un klientu apkalpošanas jomās.

Pēc viņa teiktā, Rīgas birojs būtiski papildina aviokompānijas galveno mītni Oslo, Norvēģijā, kā arī stiprina uzņēmuma efektivitāti. "Esam apmierināti ar to, kā birojs Rīgā ir attīstījies piecu gadu laikā. Sākumā bija zināma nenoteiktība, bet tagad Rīgā ir stabila, kvalificēta un motivēta komanda," norādīja Vibstads, vienlaikus piebilstot, ka aviokompānija Rīgā plāno palikt ilgtermiņā.

Viņš arī minēja, ka patlaban birojs turpinās atrasties Gustava Zemgala gatvē, taču kompānijai ir iespējas paplašināties, ja tas būs nepieciešams.

Vibstads norādīja, ka "Norwegian" galvenais konkurents Rīgā ir Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic", seko Īrijas zemo cenu lidsabiedrība "Ryanair".

Viņš piebilda, ka tā ir sīva konkurence, bet, viņaprāt, "Norwegian" piedāvājums ir ar "ziemeļniecisku pieskaņu", un kompānija ir apmierināta ar darbību Rīgā, tādēļ "Norwegian" turpinās attīstību, kā arī meklēs jaunus galamērķus.

Jautāts, vai "Norwegian" varētu iegādāties "airBaltic" akcijas iespējamā akciju sākotnējā publiskajā piedāvājumā (IPO), viņš norādīja, ka "Norwegian" šādu iespēju neapsver. "Protams, "Norwegian" seko līdzi konkurentiem, ko viņi dara un kas notiek, bet "Norwegian" nepirks akcijas "airBaltic" IPO laikā, kad vien tas notiks," piebilda Vibstads.

Viņš arī informēja, ka patlaban "Norwegian" flotē ir 93 lidmašīnas, bet kompānija plāno pakāpenisku izaugsmi par 4-5% katru gadu. Kopumā aviokompānija ir pasūtījusi 80 lidmašīnas, kuras tiks piegādātas līdz 2031. gadam.

"Tā ir mērķtiecīga, bet ne agresīva izaugsme, koncentrējoties vairāk uz Ziemeļeiropas un Baltijas tirgiem, nevis Centrāleiropu," viņš piebilda.

Jau ziņots, ka "Norwegian" Rīgas lidostā strādā kopš 2005. gada nogales, bet pērn aprīlī Rīgā tika atklāta aviokompānijas pastāvīgā bāze. Papildus Rīgas centrā atrodas "Norwegian" birojs.

Aviokompānija "Norwegian" dibināta 1993. gadā, piedāvājot reisus uz Eiropas galamērķiem, kā arī iekšzemes reisus Norvēģijā, liecina informācija aviokompānijas mājaslapā.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aviokompānija "Norwegian" nākamajā vasaras sezonā sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Bergenu Norvēģijā, informēja kompānijas pārstāvji.

Lidojumi notiks divas reizes nedēļā.

Informācija "Norwegian" mājaslapā liecina, ka aviokompānija lidojumus uz Bergenu sāks nodrošināt no nākamā gada 31.marta.

Jau ziņots, ka "Norwegian" Rīgas lidostā strādā kopš 2005.gada nogales, bet pērn aprīlī Rīgā tika atklāta aviokompānijas pastāvīgā bāze. Papildus Rīgas centrā atrodas "Norwegian" birojs.

Aviokompānija "Norwegian" dibināta 1993.gadā, piedāvājot reisus uz Eiropas galamērķiem, kā arī iekšzemes reisus Norvēģijā, liecina informācija aviokompānijas mājaslapā.

Finanses

Bitcoin uzņēmumu bilancē: eksperti seminārā Rīgā atklās stratēģijas un iespējas

Db.lv,16.09.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Norwegian Block Exchange (NBX) sadarbībā ar Nexpay aicina finanšu nozares profesionāļus uz semināru par Bitcoin kā uzņēmumu aktīvu, iezīmējot korporatīvās finanšu pārvaldības pārmaiņas reģionā.

Bitcoin Treasury Strategy norisināsies 2025. gada 25. septembrī Startup House Riga, Lastādijas ielā 12, un tajā aicināti piedalīties uzņēmumu vadītāji, finanšu direktori, atbilstības speciālisti un citi finanšu profesionāļi, kas vēlas vairāk uzzināt par Bitcoin pieaugošo lomu uzņēmumu finanšu pārvaldībā.

Diskusijās piedalīsies vadošie nozares eksperti:

  • Sofian Berrahal, Nexpay izpilddirektors;
  • Stig Aleksander Kjos-Mathisen, NBX izpilddirektors;
  • Nicolai Lunde, NBX finanšu direktors;
  • Reinis Znotiņš, Latvijas Blokķēdes asociācijas izpilddirektors;
  • Edvīns Draba, Sorainen vecākais jurists;
  • Jānis Sprenne, Sats Inc. dibinātājs.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lidsabiedrība "Scandinavian Airlines" (SAS) no nākamā gada 8.marta sāks tiešos lidojumus starp Rīgu un Kopenhāgenu, informē Rīgas lidostā.

Lidojumi notiks trīs reizes dienā.

Patlaban no Rīgas lidostas uz Kopenhāgenu divas reizes dienā lido arī Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" un vienu reizi dienā - Norvēģijas aviokompānija "Norwegian".

"airBaltic" sabiedrisko un politisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts skaidroja, ka patlaban esošā koda koplietošanas vienošanās sadarbība ar SAS paliek nemainīga, kā arī jauno SAS maršrutu "airBaltic" uzskata par "dabisku attīstību konkurences piesātinātajā aviācijas tirgū".

Jau ziņots, ka SAS lielākie īpašnieki ir ASV investīciju kompānija "Castlelake", aviokompāniju grupa "Air France-KLM", Dānijas investīciju kompānija "Lind Invest" un Dānijas valsts.