Start-up

Noslēdzies virtuālais sporta inovāciju hakatons SportHack 2020 Latvija

Žanete Hāka, 26.05.2020

Jaunākais izdevums

Noslēdzies virtuālais sporta inovāciju hakatons "SportHack 2020 Latvija", kurā piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki no 50 pasaules valstīm.

Komandām labākos rezultātus palīdzēja sasniegt 66 pieredzējuši biznesa, tehnoloģiju un sporta jomas mentori. Komandas cīnījās par balvām divās kategorijās - "Jauna ideja" un "Projekts attīstībā", kā arī tika noteikts vispārējais hakatona uzvarētājs. Kopumā hakatonam pieteicās 35 komandas.

Starp hakatona dalībniekiem bija gan profesionālā un amatiersporta atlēti, gan treneri un sporta organizācijas, kā arī dizaineri, programmētāji, mārketinga un citu jomu pārstāvji. Hakatona dalībniekiem tika definētas četras pamata tēmas jeb izaicinājumi - "Uzveicam krīzi kopā", "Sports un inovācijas", "Sporta infrastruktūra un aprīkojums" un "Sporta dati".

Papildus Latvijas sporta jomas organizācijas izvirzīja 20 izaicinājumus, aicinot komandas piedāvāt jaunus un drosmīgus risinājums konkrētām vajadzībām. Hakatonu organizēja biedrība "WindHackers" sadarbībā ar RTU Dizaina fabrika, Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) un "Kurzemes inovāciju granti studentiem" (KInGS) partneriem - Ventspils Augstskola (VeA), Liepājas Universitāte (LiepU), "Kurzemes biznesa inkubators" (KBI) un nodibinājumu "Ventspils augsto tehnoloģiju parks" (VATP). Par vispārējo "SportHack 2020 Latvija" hakatona uzvarētāju tika atzīta "Riga Kayking" komanda, kas izstrādāja platformu, kurā laivu īpašnieki sniedz iespēju Rīgas iedzīvotājiem un viesiem iepazīt Rīgu, izmantojot kajakus.

Komandas pārstāvis Matijs Babris saka: "Paši laivojam jau 4 gadus, un nolēmām izveidot "Riga Kayaking", kas ir kā "Uber", tikai kajaku īpašniekiem un aktīvā dzīvesveida piekritējiem, kuri vēlas iepazīt pilsētu no jauna skatu punkta. Papildus laivu nomas paltformai, "Riga Kayking" ir izstrādājuši dažāda garuma un sarežģītības maršrutus, kas pielāgoti iesācējiem un pieredzējušiem laivot gribētājiem."

"Riga Kayaking" komanda ieguva iespēju izmantot "Google Cloud Services" pakalpojumus 3000 eiro vērtībā.

Tālis Juhna, RTU zinātņu prorektors: "Esmu patiesi gandarīts, ka RTU un RTU Dizaina fabrika bija daļa no šī pasākuma, jo mēs ļoti atbalstām uzņēmējdarbību un dizaina domāšanu studentos un zinātniekos. Es biju žūrijā un mums tiešām bija grūti izvēlēties uzvarētāju, jo visas komandas ir paveikušas lielu darbu tik īsā laikā. Es gribētu iedrošināt citas komandas neapstāties, bet turpināt strādāt pie savām idejām. Hakatons ir labs sākums, un tagad ir pieejamas vairākas programmas gan universitātēs, gan akseleratoros, lai nākotnē pārvērstu savas idejas veiksmīgos uzņēmumos. Izvēlēties uzvarētāju bija grūti, taču vispārējie hakatona uzvarētāji pierādīja, ka spēj piedāvāt tūlītēju risinājumu, viņiem ir labs biznesa pamats, un risinājums var palīdzēt visiem vairāk iesaistīties fiziskās aktivitātēs".

"Hakatons sportā ir iespēja pārvarēt gan šobrīdējos šķēršļus sporta pieejamībai, gan rast iespējas gudrāk un daudzpusīgāk izmantot sporta datus, infrastruktūru un ekipējumu. Projekta "Kurzemes inovāciju granti studentiem" (KInGS) mērķis ir veicināt jaunu ideju rašanos un jauniešu iesaisti uzņēmēdarbībā.

"SportHack 2020 Latvija" ir lielisks veids, kā jaunieši īsā laika posmā spēja izveidot komandas un notestēt savas idejas. Savukārt KInGS projekta ietvaros ir iespēja saņemt tālāku finansiālu atbalstu un pieredzējušu ekspertu padomus, kas palīdzēs komandām virzīties uz priekšku ātrāk un gudrāk," atzīst "KInGS" projekta īstenotāju - VeA, LiepU, VATP un KBI - pārstāvis un VeA projektu vadītājs Vitālijs Petkevičs.

Kategorijā "Projekts attīstībā" pirmo vietu un EUR 1000,- naudas balvu ieguva komanda "FitShark", kas izstrādā inovatīvu sporta apģērbu ar iebūvētiem sensoriem, lai samazinātu traumu gūšanas risku sportojot. Kategorijā "Jauna ideja" pirmo vietu un 1000 eiro naudas balvu ieguva komanda "Vindere", kas izstrādāja risinājumu sporta treneriem treniņu procesa plānošanai un uzskatei, ņemot vērā katra sportista individuālās vajadzības. Otrās vietas ieguvēji katrā kategorijā ieguva 600 eiro naudas balvu. Savukārt trešās vietas ieguvēji saņēma 400 eiro.

Einars Fogelis, "Latvijas Sporta federāciju padome" (LSFP) prezidents: "Vēlam visām komandām - arī tām, kas šoreiz nevarēja izbaudīt uzvaras garšu - turpināt attīstīt idejas: Latvijas sporta nozarei ir milzīgs potenciāls un tajā ir vieta daudziem jauninājumiem. Mēs esam pārliecināti, ka, inovējot pašmāju sporta nozarē, pēc tam daudzas no šīm idejām var pārnest arī tālāk uz Eiropu. Latvijas sports šobrīd atrodas sarežģītā situācijā, taču ar kopīgu darbu un jauniem risinājumiem mēs varam izkļūt no krīzes".

Studentiem no RTU, kā arī no Ventspils Augstskolas un Liepājas Universitātes ir iespēja pieteikties Inovāciju grantu programmām un saņemt gan finansiālu atbalstu, gan ikmēneša stipendijas sākot no 200 eiro.

Savukārt, "BuildIT" akcelerācijas programmas "Hardware & IoT" ietvaros, visām komandām būs iespēja pretendēt uz četru mēnešu garu, intensīvu mentoringa programmu un iespēju saņemt investīcijas idejas tālākai attīstībai.

"Sports ir miljardiem eiro vērta industrija, kas vienlaikus pārstāv vairākus biznesa sektorus - izklaide, veselība, dzīves stils, tūrisms, ražošana u.c. Lepojamies gan ar uzvarētājiem, gan saredzam biznesa potenciālu idejām, kas netika pie balvām. Ar komandām, kuras pierādīja savu motivāciju un labus rezultātus, sazināsimies, lai pārrunātu iespēju pievienoties BuildIT akceleratora programmai. Arī citām komandu idejām, ir potenciāls, taču tās ir jāattīsta vairāk.

Ja komandas to spēs, gaidīsim viņus nākamajā akcelerācijas raundā šā gada rudenī," saka "Buildit Latvia" akceleratora vadītājs Matīss Neimanis. "SportHack 2020 Latvija" inovāciju partneris "Latvijas Mobilais Telefons" (LMT) sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) hakatona dalībniekiem nodrošināja tehnoloģisko abalstu un ekspertu konsultācijas. "Rimi" kā "Veselīga dzīvesveida partneris" pasniedza simpātiju balvas trīs komandām - "SUP Nation Challenge", "Playoff Arena" un "Playminton", kā arī finansiāli atbalstīja "SportHack 2020 Latvija" projektu.

Pasākums tika līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu nr. 1.1.1.3/18/A/001, "RTU inovāciju granti studentiem" un nr. 1.1.1.3/18/A/004 "Kurzemes inovāciju granti studentiem" līdzekļiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Riga Kayaking" komanda cer, ka ar laiku šī platforma atpūtas ūdens transporta cienītājiem būs tikpat zināma kā "Bolt" un "Uber", lai pārvietotos pilsētā.

"Riga Kayaking" piedāvā platformu "rigakayaking.com", kas apvieno laivu īpašniekus un piedāvā maršrutus, pa kuriem bez gida rīdzinieki un tūristi var iepazīt Rīgu, izmantojot laivas. "Esam radījuši platformu, kur katrs, kurš vien vēlas, Rīgā var ātri tikt pie laivas, izvēlēties maršrutu, kas sakārtoti pēc grūtības pakāpes un garuma, un uzreiz doties izbraucienā. Mūsu misija ir noņemt visus ierobežojumus, lai nokļūtu līdz laivai - neziņu par cenu, maršrutu, drošības jautājumiem, lai kļūtu par ūdens atpūtas transporta "Bolt" vai "Uber"," stāsta "Riga Kayaking" līdzdibinātājs Matijs Babris, kurš šo ideju attīsta kopā ar Andru Martu Babri un Emīlu Krauci.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"JoinMe" plāno piedāvāt mobilo lietotni senioriem, lai mudinātu viņus pareizi kustēties.

"Hakatona "SportHack 2020 Latvija" laikā mums radās ideja izveidot mobilo lietotni, kur treneris varētu tiešsaistē sazināties ar klientiem un veikt attālinātu fizisko apmācību. Ir daudzas mobilās lietotnes, kas piedāvā treniņus visiem, bet senioriem domātu aplikāciju ir daudz mazāk. Mēs vēlamies orientēties uz vecāka gadagājuma cilvēkiem virs 65 gadiem, kuri lielāko daļu laika pavada mājās un maz kustās. Tie varētu būt arī seniori, kuri nesen atgriezušies mājās no operācijas slimnīcā un kam jāveic dažādi fiziskie vingrinājumi, lai viņi kļūtu spēcīgāki, bet trūkst zināšanu par to, ko un kā tieši darīt," saka Andris Kaušelis, "JoinMe" komandas biedrs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"FitShark" viedais sporta tērps varētu palīdzēt fizioterapeitiem un treneriem padziļināti sekot līdzi klientu kustību izpildes precizitātei un samazināt risku gūt traumas treniņu laikā.

Tāpat iecerēts, ka tas uzlabos izpildes efektivitāti, pielāgojot vingrojumus katra indivīda ķermeņa specifikai. Šīs idejas pamatā ir Elektronikas un datorzinātņu institūta (EDI) zinātnieku veidotais sensorālais tērps, ko papildina IT kompānijas "dots." (SIA "WeAreDots") iekšējā ideju inkubatorā radītā jogas lietotne.

Ar formu mērījumiem Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātnieki strādā jau no 2010. gada. 2018. gadā radās pirmie aizmetņi iecerei par viedo tērpu, pērn radās ideja par tā pielietojumu sporta vajadzībām un sporta hakatona "SportHack 2020 Latvija" laikā nonākts idejas nākamajā stadijā.

Komentāri

Pievienot komentāru