Jaunākais izdevums

Lauku tūrismā Covid-19 pandēmija bija labs laiks no biznesa viedokļa, kaut arī nebija ārvalstu tūristu; pašlaik pašmāju uzņēmējiem par viesiem ir jākonkurē ar visu pasauli, vienlaikus daudzi ārvalstu potenciālie ceļotāji tieši ģeopolitiskās situācijas dēļ Latviju nevēlas apmeklēt.

To intervijā Dienas Biznesam stāsta Latvijas Lauku tūrisma asociācijas Lauku ceļotājs prezidente Asnāte Ziemele. Viņa atzīst, ka Latvijā dabas, arī putnu un zvēru ir daudz, bet diemžēl šis produkts ir ļoti slikti iesaiņots, tāpēc grūti pārdodams.

Fragments no intervijas

Kas mainīsies lauku tūrismā pavasarī?

Pavasaris atnāk ar siltumu, un cilvēki daudz labprātāk brīvdienas pavada ārpus mājām. Arī ārvalstu, jo īpaši tālāku zemju tūristi maijā – jūnijā sāk savu aktīvo sezonu. 2024. gadā ir vairāk rezervāciju, nekā bija 2023. un 2022. gadā. Un tas nozīmē, ka tālāko ārvalstu tūristi sāk atkal atgriezties. Protams, lēmums un arī rezervācijas tiek veiktas daudz vēlāk. Tas nenotiek tāpēc, ka cilvēkiem nebūtu naudas, par ko ceļot, bet gan tāpēc, ka nav skaidrs, kāda būs tālākā ģeopolitiskās situācijas attīstība. Vēl viens faktors, kas ietekmē visa veida tūrismu, ir ekonomiskās situācijas perspektīva, jo īpaši, ja pašlaik daudzviet tiek novērota stagnācija vai pat recesija. Piemēram, nesen runāju ar tūrisma organizatoru no Austrālijas, kurš skaidroja, ka šajā valstī, kas ir ļoti tālu no militārā konflikta zonām Tuvajos Austrumos un Ukrainā, cilvēki ir piesardzīgi un nogaidoši. Līdzīga aina novērojama arī Amerikā un Eiropā, jo cilvēki ir piebremzējuši ar izklaidēm, jo īpaši luksusa izklaidēm, taču par laimi lauku tūrisms nebūt nav luksusa izklaide.

Eiropa salīdzinājumā ar Latviju ir ļoti industrializēta, vai ārzemnieki brauc klausīties putnus, iet pārgājienos cauri mežiem, purviem?

Tūrisma operatori secina, ka vislabāk pārdots maršruts Baltija septiņās dienās, kur ir Viļņa - Rīga - Tallina ar pārbraucienu autobusā. Lai viesus dabūtu ārpus šī maršruta, ir vajadzīga šo ceļotāju ieinteresēšana redzēt vēl kaut ko papildus, jo tikai ar skaistu mežu nepietiek. Latvijā dabas, arī putnu un zvēru ir daudz, bet diemžēl šis produkts ir ļoti slikti iesaiņots un tāpēc grūti pārdodams. Mēģinām šo problēmu risināt. Pašlaik ir viens projekts, kurš vērsts uz Lielbritānijas cilvēkiem, kuriem patīk Latvijas un visas Baltijas daba, kā arī aktivitātes svaigā gaisā — pārgājieni, velopārgājieni, putnu un zvēru vērošana, kā arī SPA apmeklēšana un citas izklaides, piemēram, Zērglis, gumijlēkšana utt. Vienlaikus, lai šos potenciālos interesentus sasniegtu, ir jāiegulda daudz pūļu, tāpat visām izklaidēm ir jābūt ne tikai pārdomātām, bet arī drošām, jo īpaši, ja šādā sfērā būtībā konkurējam ar visu pasauli. Jā, Latvijā ir skaista daba, bet tā ir skaista arī citās zemēs, ar kurām mums ir jākonkurē un jāspēj atbildēt uz jautājumu, kāpēc potenciālajiem ārvalstu tūristiem būtu jābrauc tieši uz Latviju, kas Latvijā ir labāks (pievilcīgāks, interesantāks) nekā citās zemēs, vēl jo vairāk, ja Latvija robežojas ar Krieviju un tepat salīdzinoši netālu notiek karadarbība, un ļoti daudzi politiķi publiski pauž bažas par drošības jautājumiem, kuras tālāk jau tiražē žurnālisti. Daudziem tālāku zemju potenciālajiem ceļotājiem nav pat priekšstata, kas tā tāda Baltija vispār ir. Kā lai izkonkurējam Skandināviju, ja daudzu potenciālo ceļotāju skatījumā ziemeļvalstis ir daudz skaistākas, piemēram, redzama ziemeļblāzma, varbūt pat labāks servisa līmenis!

Visu interviju lasiet žurnāla Dienas Bizness 26.marta numurā!

Abonēt ir ērtāk: e-kiosks.lv.

Meklē arī lielākajās preses tirdzniecības vietās!

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" plāno Latviju ārzemēs popularizēt ar ābolu sidru, intervijā sacīja organizācijas prezidente Asnāte Ziemele.

"Ir sidra popularizēšanas plāni, un ne tik daudz kā alkoholiska dzēriena reklāma, bet tā, ka tie ir mūsu Latvijas āboli, ar ko mēs gribam būt lepni, tie ir mūsu ābeļdārzi un iegūtā produkcija, kuru mākam pārstrādāt - gan sulās, gan bezalkoholiskajā, gan alkoholiskajā sidrā," skaidroja Ziemele.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka sidra popularizēšanas projekts ir Baltijas mēroga, un "Lauku ceļotājs" jau iesniedzis vienu projektu mērķa sasniegšanai. Turklāt plānots projekts arī sidra eksportam.

Ziemele pauda, ka Baltijā ražotais sidrs pasaulē tiek augstu novērtēts, piemēram, sidra pasākumā Amerikā, kur piedalījās 1300 dalībnieku, Latvija tika nosaukta kā viena no izcilākajām sidra valstīm, kas, pēc Ziemeles teiktā, tik mazai valstij kā Latvija ir ļoti liels panākums.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #13

DB, 26.03.2024

Dalies ar šo rakstu

Vēja enerģijas potenciāls Latvijā pašlaik netiek izmantots, taču perspektīvā vējš kļūs par būtisku spēlētāju enerģētikas sektorā un varēs aizstāt elektroenerģijas importu, tādējādi paaugstinot valsts energodrošību.

To intervijā Dienas Biznesam stāsta SIA Latvijas vēja parki valdes priekšsēdētājs Jānis Urtāns.

Vēl uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness 26.marta numurā lasi:

Statistika

Algas aug straujāk nekā Eiropā vidēji

Tēma

Meža resursu pārvaldības ģeopolitiskie riski

Aktuāli

Meža nozare aizas priekšā

Vēja enerģija

Latvijas valstij piederošajos mežos uzsāks darbu vēja parku attīstītāji

Tūrisms

Pandēmija bija lauku tūrisma dzinējspēks. Latvijas Lauku tūrisma asociācijas Lauku ceļotājs prezidente Asnāte Ziemele

Ko darīt, lai 2024. gada vasarā Rīgas centrs būtu pilns?

Paēdusi sabiedrība - stabila valsts

Latvijā pēta mazturīgos, vidusšķira ir nosacīta

Komentāri

Pievienot komentāru