Finanses

Papildināta ar FOTO: Noteikti Baltijas nozīmīgāko uzņēmumu apvienošanas un iegādes darījumu veicēji

Žanete Hāka, 28.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgā notiekošajā Baltijas M&A un privātā kapitāla forumā 2016, apbalvojumus un atzinību trijās dažādās kategorijās saņēma mūsu reģiona ievērojamākie darījumi pēdējo 12 mēnešu laikā. Apbalvojumus ieguva Trilini Energy, Providence Equity Partners un FCR Media Group.

Baltijas gada M&A darījums 2016 - Trilini Energy iegādājies Eesti Gaas no Fortum un Gazprom (Igaunija).

Igaunijā bāzēta investīciju holdinga kompānija Trilini Energy no Fortum iegādājās 51% Eesti Gaas akciju (darījuma summa netiek atklāta), kā arī vēl 37% Eesti Gaas akciju no Gazprom par EUR 24,5 miljoniem.

Darījuma svarīgums izskaidrojams ar stratēģisku nozīmi enerģētikas sektoram, tā vērtību, kā arī to, ka vietējais investors iegādājas akcijas no ārvalstu investora.

Baltijas gada privātā/riska kapitāla darījums 2016 ‒ Providence Equity Partners pērk BITĖ grupu (Lietuva un Latvija)

ASV privātā kapitāla sabiedrība Providence Equity Partners, kas pārvalda vairāk nekā USD 45 miljardus, iegādājās Nīderlandē bāzētu sabiedrību Bite Finance International no Apvienotās Karalistes privātā kapitāla sabiedrības Mid Europa Partners (darījuma summa netiek atklāta). BITE ir starp 3 vadošajiem reģiona telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā mobilās telekomunikācijas un mobilā interneta pakalpojumus Latvijā un Lietuvā.

Šī nozīmīgā pārrobežu darījuma rezultātā, privātā kapitāla sabiedrība Mid Europa Partners atstāja Baltijas tirgu, savukārt cita globāla privātā kapitāla ieguldījumu sabiedrība ienāca Baltijā.

Baltijas darījums ārvalstīs 2016 ‒ FCR Media Group pērk Beļģijas uzņēmumu Truvo (Igaunija)

Igaunijas vietējo meklēšanas un operatoru pakalpojumu sniedzējs FCR Media Group par summu, kas netiek atklāta, ir iegādājies Truvo, Beļģijas sabiedrību, kas publicē tālruņu direktorijas drukas, tiešsaistes un mobilos formātos. Iegāde, kurai sekoja Truvo iesniegts maksātnespējas pieteikums, nodrošinās 310 darbavietu saglabāšanu, tā kā Truvo tiks integrēta FCR Media Belgium.

Uzvarētājus izvēlējās neatkarīga Baltijas mēroga žūrija.

Katrā darījumā žūrija izvērtēja stratēģisko nozīmi Baltijas tirgum, darījuma vērtību un iegādes mērķa sabiedrības apgrozījumu, darījuma sarežģītību un/vai inovācijas, finansējuma un samaksas struktūru, kā arī Baltijas ieinteresēto pušu iesaistīšanu. Izskatītie darījumi tika pabeigti iepriekšējo 12 mēnešu laikā (no 2015. gada oktobra līdz 2016. gada oktobrim).

Papildus darījumu apbalvojumiem Eiropas Investīciju fonds (European Investment Fund) Galā pasākuma laikā arī izziņoja Gada panākumu balvu Baltijas privātā un riska kapitāla nozarē. Šo apbalvojumu saņēma trīs Baltijas riska kapitāla asociācijas, EstVCA, LVCA un LT VCA. Izvērtējuma pamatā bija organizāciju reģionālā līderība, sadarbība un redzējums Baltijas privātā un riska kapitāla tirgus izveidē un tā starptautiskās atpazīstamības veicināšana.

Komentāri

Pievienot komentāru