Papildināta ar foto: Uzņēmumu reputācijas topā šogad uzvar AS Laima, SIA Lāči un LMT 

Latvijas uzņēmumu Reputācijas topā šogad uzvarējusi AS Laima. Topa otrajā vietā SIA Lāči, trešajā - SIA Latvijas Mobilais telefons.

Dienas Bizness, 28.5.2015
1/26

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Topa ceturtajā vietā ierindojusies SIA Spilva, piektajā - AS Dobeles dzirnavnieks. Sesto vietu ieņem SIA Lattelecom, septīto - AS Dzintars, astoto - AS Swedbank, devīto - AS Grindeks, bet desmitajā vietā AS Lido.

Izmaiņas notikušas topa trijniekā. Pirmo un trešo vietu nemainīgi ieņem Laima un Latvijas Mobilais telefons, bet otrajā vietā šogad ierindojies uzņēmums Lāči, izkonkurējot Swedbank, kas šā gada topā ieņem 8.vietu.

Aizraujošas pārmaiņas notikušas arī otrā desmitnieka uzņēmumu vidū – sensacionālus panākumus pelnīti guvis SIA Latvijas Finieris, no 34.vietas pērn pakāpjoties uz 13.vietu šogad, Reputācijas topa izdevumā komentē Nords Porter Novelli direktore un topa veidotāja Evija Ansonska.

Straujākais kāpums, salīdzinot ar pozīcijām 2014.gadā, bijis AS Talsu piensaimnieks, bet lielākais kritums AS HKScan Latvia. Vērtējumus ar mīnuszīmi šogad no 150 uzņēmumiem saņēmuši deviņi, tostarp RE&RE, kas ierindots topa pēdējā vietā. Kritiski zemu vērtējumu saņēmuši arī citi vadošie būvniecības uzņēmumi, kā arī SIA Rīgas satiksme un SIA Maxima Latvija.

Nozaru topā par labākajiem iedzīvotāju un uzņēmumu vērtējumā atzīti: Būvniecība un nekustamais īpašums - AS UPB; Elektroenerģija, gāze un ūdens apgāde - AS Latvenergo; Finanšu starpniecība - AS Swedbank; Ieguves un apstrādes rūpniecība - SIA Knauf; Koksnes un koka izstrādājumu ražošana - AS Latvijas Finieris; Ķīmisko vielu pārstrāde - AS Dzintars; Pārtikas produktu, dzērienu un tabakas ražošana - AS Laima; Sabiedriskie, sociālie un individuālie pakalpojumi - VSIA Bērnu Klīniskās universitātes slimnīca; Tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošana - SIA Lauma Fabrics; Tirdzniecība - SIA Statoil Fuel&Retail Latvia; Transports un sakari - SIA Latvijas Mobilais Telefons.

Reputācijas topu veido aģentūra Nords Porter Novelli, sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS sadarbībā ar laikrakstu Dienas Bizness un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Reputācijas topā apkopota informācija par 150 uzņēmumu rezultātiem.

pievienota 6.rindkopa

 

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

No šīs sadaļas

Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansētā projekta Antropogēno slodzi samazinošās un...

Eiropas Komisija (EK) pieņēmusi pirmos priekšlikumus visaptverošajā pieejā ar mērķi...

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo ugunsdzēsēju tuvinieki no valsts, Rīgas domes un privātām...

2015. gada sākumā Latvijā dzīvoja 1 986 100 iedzīvotāju – par 15,4...

Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto pētījumu Baltijas...

Nedēļu pirms Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā ievēlētie politiķi joprojām atturas prognozēt,...

Valsts noslēpuma aizsegā varas gaiteņos pēdējā gada laikā notikušas dažādas kolīzijas, kas...

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti 26.maijā atbalstīja Satiksmes departamenta...

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 26.maijā, noslēdza darbu pie izmaiņām Latvijas Administratīvo...

Otrdien, 2015. gada 26. maijā, valdība akceptēja nosacījumus valsts budžeta līdzekļu piešķiršanai...