Papildināta - Facebook ievieš savu, unikālu meklētāju

2013. gada 16. janvāris plkst. 11:42
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums Facebook paziņojis par jaunievedumu savā sociālajā tīklā – meklēšanas rīku. Tā kā šis rīks ir integrēts tikai Facebook, tas nekonkurēs ar tradicionālajiem interneta meklētājiem, ziņo BBC.

Papildināta ar 5. un 6. rindkopu.

Turpmāk Facebook ļaus lietotājiem meklēt sociālā tīkla saturu, atbildot uz tādām meklētājā ierakstītām frāzēm, kā «draugi, kam patīk Star Wars un Harijs Poters».

Jaunais rīks nav interneta meklētājs, tādēļ tas tiešā veidā nekonkurē ar Google, uzsvēra Facebook līdzdibinātājs un izpilddirektors Marks Cukerbergs. Tajā pašā laikā sociālajā tīklā integrēts Microsoft Bing meklētājs, ko var izmantot gadījumos, kad Facebook meklētājs nespēj atrast atbildes.

Līdz šim Facebook ir saņēmis kritiku par to, ka tā meklētājs ir ierobežots un neefektīvs.

Iepriekš izskanēja spekulācijas, ka lielākais sociālais tīkls pasaulē grasās iebrukt Google teritorijā, tomēr M. Cukerbergs norāda, ka Facebook negrasās ielauzties internetā, bet gan piedāvāt meklētāju fotogrāfijām, statusu maiņai, atrašanās vietai un notikumiem, lietām, kas Facebook lietotājiem «patīk».

Tajā pašā laikā Business Insider norāda, ka «ir skaidrs, ka Facebbok jaunais meklētājs ir tiešs izaicinājums Google» - sociālā tīkla meklētāju radījuši bijušie Google darbinieki, tāpat par konkurenci Google liecina Bing izmantošana gadījumos, kad nepieciešams atrast saturu internetā. Facebook meklētājs Graph Search būs daudz noderīgāks nekā Google meklētājs, ja vien to izmantos pareizi, raksta Business Insider. Arī M. Cukerbergs norāda, ka «mēs varam rast atbildes uz tādiem jautājumiem, uz kuriem neviens cits meklētājs nespēj atbildēt». Viņš norāda, ka informācija, kas atrodama sociālajā tīklā, nav pieejama nekur citur, un arī Facebook meklētājs ir vienīgais, kas palīdzēs atlasīt informāciju, ar ko sociālā tīkla lietotāji ir dalījušies, kā arī atrast cilvēkus, ko citādāk nebūtu iespējams uzrunāt.

Lai arī Google dominē interneta meklētāju laukā, sociālo tīklu tirgū salīdzinoši nesen radītais Google+ nav spējis radīt nopietnu konkurenci Facebook.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām