Papildināta - FOTO: Rīgas lidostas gaisa satiksmes vadības torņa nākotnes vizuālais tēls

2018. gada 26. marts plkst. 14:44
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Starptautiskā arhitektūras konkursā par Latvijas gaisa satiksmes (LGS) vadības torņa nākotnes vizuālo tēlu lidostā Rīga uzvarējuši ARHIS Arhitekti, sadarbībā ar Leo A Daly, liecina arhitektu biroja paziņojums Facebook profilā.

Arhitektu birojs ar paziņojumu par uzvaru metu konkursā gan apsteidzis iepirkumu komisijas ziņojumu. Proti, LGS pārstāvis Arnis Lapiņš apstiprina, ka metu konkursā par uzvarētāju atzīts ARHIS Arhitekti piedāvājums, taču gala lēmumu pēc visu pretendentu atbilstības izvērtējuma pieņems iepirkuma komisija. Lēmums, ar kuru biroju tiks slēgts līgums, varētu būt zināms pēc Lieldienām.

Jau vēstīts, ka Latvijas Gaisa Satiksme plāno modernizēt esošo infrastruktūru, paredzot jaunu gaisa satiksmes kontroles torni, paplašinot un atjaunojot tehnoloģisko aprīkojumu un biroja telpas, nodrošinot kvalitatīvu gaisa telpas uzraudzību un savu darbinieku darba vidi.

Jaunajā tornī iecerēti mūsdienīgi tehnoloģiski un videi saudzīgi risinājumi. ARHIS arhitekti norāda, ka paredzams, ka izteikti vertikālais LGS tornis nākotnē būs jauna vietas dominante, lidostas atpazīstamības zīme un simbols.

Projekta autori: ARHIS Arhitekti Andris Kronbergs, Artūrs Šteinbergs, Raimonds Saulītis, Uldis Āmars, Monvīds Bekmanis, Anita Šnitko, Krista Sviķe-Manja, Andis Alksniņš, Mikus Druviņš, Edijs Levins, Alisher Sadykov. Vizualizācijas Mārtiņš Ziemanis, Jurijs Suhovejevs. Leo A Daily: Denis I.Goeser.

Jau vēstīts, ka torņa būvniecību plānots pabeigt līdz 2023.gada beigām. Torņa projektēšanu plānots sākt šogad, bet būvniecību nākamgad. Pēc LGS aprēķiniem celtniecības kopējās izmaksas varētu sasniegt 20 miljonus eiro.

Vizualizācijas skatiet galerijā!

pievienots LGS pārstāvja komentārs 2.rindkopā

LASI VĒL:

FOTO: Arhitekti iepazīstas ar Rīgas lidostas jaunā torņa teritoriju
LGS izsludina konkursu par Rīgas lidostas jaunā torņa metu

Dalies ar šo rakstu