Papildināta - Jūras krastā uzbūvē māju un tiesā pierāda, ka tas ir kuģis

2018. gada 18. janvāris plkst. 15:59
Autors: Dienas Bizness
Dalies ar šo rakstu

Tā nav māja, tas ir kuģis - tieši šādu atbildi reģionālais laikraksts Kursas Laiks saņēmis par atpūtas namu Pāvilostas novada Sakas pagasta pludmales stāvkrastā, kas, pēc Valsts zemes dienesta kadastra informācijas, atrodas uz valsts zemes, tieši blakus zemes īpašumam Oļi netālu no Ulmales, vēsta reģionālais laikraksts Kursas laiks.

Pievienotas pēdējās divas rindkopas

«Šo veidojumu stāvkrastā netālu no Ulmales sāka būvēt pirms kādiem gadiem pieciem. Mums pārvaldē bija sūdzība, un atbilstoši reaģējām. Uzlikām sodu par neatļautu būvniecību un likām nojaukt. Sekoja tiesvedība, kurā īpašnieks uzrādīja dokumentus, ka pieminētā būve ir kuģis, un prāvu mēs zaudējām. Arī sods nekāds īpašniekam nebija jāmaksā, un tā nu šī būve stāv kā kuģis jūras krastā,» laikrakstam Kursas Laikas atklājusi Liepājas reģionālās Vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova.

Vides pārvaldes iebildumi par to, ka kuģim jālīdzinās kuģim, ka tam jābūt nolaižamam ūdenī un tamlīdzīgi, nav ņemti vērā. Noteicošie bijuši dokumenti, ka tas ir peldlīdzeklis un tādēļ var tikt novietots netālu no jūras.

Kuģis-vasarnīca, pēc Kursas Laika novērojumiem, atrodas nepilnus divus metrus no stāvkrasta malas. Ievērojot stāvkrasta izskalojumus visā Kurzemes piekrastē, pilnīgi iespējams, ka tas kādubrīd nonāks arī ūdenī.

Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova aģentūrai LETA pastāstīja, ka pirms pieciem gadiem VVD Liepājas administratīvajā rajona tiesā zaudējis tiesvedību pret SIA «Alco» saistībā ar šīs konstrukcijas būvniecību. Kaut arī veidojumam vizuāli ir daudz lielāka līdzība ar ēku nekā ar peldlīdzekli, uzņēmums tiesā spējis ar attiecīgiem dokumentiem pierādīt, ka šī konstrukcija ir kuģis būvniecības stadijā. Kā liecina «Firmas.lv» informācija, SIA «Alco» īpašnieks ir Argods Lūsiņš.

Laikraksta «Dienas Bizness» pērn veidotajā Latvijas 100 visbagātāko cilvēku sarakstā, A. Lūsiņš ar 43 miljoniem eiro ieņem 9. vietu. «Nozīmīgākais viņam piederošais uzņēmums, kura vērtību «Laika Stars» lēš 37 miljonu eiro vērtībā, ir degvielas un naftas tirgotājs SIA «Alco», kas 2016. gadā guva 901 tūkstoša eiro peļņu. Viņam kā vienīgajam īpašniekam pieder kopumā astoņi uzņēmumi, turklāt viņš ir 23 uzņēmumu valdēs,» norāda izdevums.


Dalies ar šo rakstu