Parādu važas grib nomest katrs desmitais

2018. gada 09. janvāris plkst. 8:05
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Tikai 12 882 no kopumā vairāk nekā 100 000 nodokļu parādniekiem ir pieteikušies divu gadu laikā samaksāt pamatparādu, tādējādi atbrīvojoties no soda un nokavējuma naudas maksāšanas

To liecina Valsts ieņēmumu dienesta sniegtā informācija, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

2018. gada 2. janvārī bija pieņemti 8283 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 91,03 milj. eiro.

Pēc VID sniegtās informācijas, juridiskās personas visvairāk vēlas atbrīvoties no pievienotās vērtības nodokļa, valsts obligātās sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokļa soda un nokavējuma naudas maksāšanas. Savukārt fiziskās personas galvenokārt vēlas atbrīvoties no iedzīvotāju ienākuma nodokļa soda un nokavējuma naudas maksāšanas, bet pavisam nedaudz arī no mikrouzņēmumu, pievienotās vērtības nodokļa, valsts obligātās sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Visvairāk nodokļu atbalsta pasākumam pieteikušies tirgotāji, kā arī nekustamā īpašuma un būvniecībā strādājošie uzņēmēji. Visvairāk nodokļu atbalsta pasākumam pieteikušies no Rīgas un Rīgas rajona – teju 60%.

Visu rakstu Parādu važas grib nomest katrs desmitais lasiet 9. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu