Transports un loģistika

Pārtrauks reisus Igaunijas Superbus, kura autobusi kursē arī uz Rīgu

LETA--BNS, 26.07.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielbritānijas uzņēmējam Braienam Sateram piederošais Igaunijas zemo cenu autobusu pārvadājumu operators Superbus, kas veic reisus arī maršrutā Rīga-Tallina, paziņojis, ka pārtrauks darbību.

Pēdējos reisus Superbus veiks 31.jūlijā.

Operators norādījis, ka tam ir jāpārtrauc darbība, jo Igaunijas Autoceļu pārvaldes lēmumu dēļ tas ir spiests veikt reisus nerentablos laikos.

«Jau kopš darbības sākuma Superbus ir saskāries ar daudzām grūtībām saistībā ar mūsu ienākšanu un attīstību Igaunijas tirgū. Ceļu pārvalde noraidīja mūsu pirmos maršrutu atļauju pieteikumus, un mēs bijām spiesti piekrist kustības grafikiem, kuri bija komerciāli mazāk dzīvotspējīgi. Par to tika iesniegta sūdzība tiesā, un 2016.gada jūnijā par to tika pieņemts lēmums par labu Superbus,» sacīts zīmola Superbus īpašnieka uzņēmuma Bus Transport Holding paziņojumā.

Tajā teikts, ka, par spīti tiesas lēmumam, Autoceļu administrācija nav mainījusi savu lēmumu un pieprasa uzņēmumam vai nu turpināt reisus pašreizējos maršrutos, vai arī vienlaikus veikt reisus tajos maršrutos, kuros atļaujas veikt reisus saņemtas agrāk, un tajos maršrutos, kuros atļaujas saņemtas nesen.

«Lai to izdarītu, būtu nepieciešams gandrīz divkāršot mūsu autobusu parku un veikt reisus peļņu nenesošos maršrutos, kuros ir maz potenciālo pasažieru. Rezultātā Superbus būtu neiespējami attīstīt finansiāli dzīvotspējīgu biznesu, ņemot vērā to, ka mēs esam privāts ģimenes uzņēmums,» teikts paziņojumā.

Visiem pasažieriem, kas iegādājušies biļetes uz reisiem augustā, nauda tiks atmaksāta.

Bus Transport Holding pārstāvis Jāns Mirks aģentūrai BNS sacīja, ka galvenais iemesls reisu pārtraukšanai ir Autoceļu pārvaldes attieksme.

«Lai gan Igaunijas autobusu pakalpojumu tirgū ir intensīva konkurence, tas, kas mums radīja vislielāko vilšanos, bija regulatoram - Autoceļu pārvaldei - piešķirtās pārāk lielās pilnvaras,» sacīja Mirks.

«Autoceļu pārvalde mums piešķīra vissliktākos reisu laikus. Mēs dabūjām to, kas bija palicis pāri citiem,» viņš teica.

«Par spīti tiesas lēmumam, Autoceļu pārvalde nav mainījusi savu lēmumu un pieprasa, lai uzņēmums turpina reisus atbilstoši pašreizējām atļaujām vai arī veic reisus atbilstoši pašreizējām un iepriekš saņemtajām atļaujām,» sacīja Mirks.

«Tāpēc mums nav nozīmes turpināt izsviest naudu vējā šajā tirgū,» norādīja Bus Transport Holding pārstāvis.

Viņš arī piebilda, ka tiks atlaisti visi 34 uzņēmuma darbinieki, no kuriem 30 ir autobusu šoferi.

Superbus sāka veikt reisus Igaunijā pagājušā gada decembrī maršrutos Tallina-Tartu, Tallina-Narva, Tallina-Pērnava. Kopš maija tas veic reisus arī maršrutā Tallina-Rīga.

Sākotnēji reisus Igaunijā Superbus plānoja sākt pagājušā gada jūlijā, taču pēc nesaskaņām ar Autoceļu pārvaldi tas izdevās tikai decembrī.

Operators izmanto divstāvu autobusus Van Hool Astromega, kuros ir 89 sēdvietas.

Sateram piederošas kompānijas veic zemo cenu autobusu pārvadājumus Lielbritānijā un citur pasaulē.

Komentāri

Pievienot komentāru