Pasažieru vilciens paraksta izlīgumu par e-talonu sistēmas ieviešanu

2013. gada 14. augusts plkst. 11:21
Dalies ar šo rakstu

VAS Pasažieru vilciens (PV), RP SIA Rīgas satiksme (RS) un SIA Rīgas karte (RK) ir vienojušās par izlīgumu, ka turpinās pildīt noslēgto līgumu par e-talona sistēmas ieviešanu vilcienos Rīgas robežās.

Izlīgums paredz, ka 2010. gada oktobrī noslēgtais līgums par elektroniskās biļešu sistēmas aprīkojuma uzstādīšanu un ar to saistītiem pakalpojumiem tiek atjaunots un puses aktīvi uzsāk darbu pie sistēmas tehniskās ieviešanas darbiem.

Par to, ka šāds mierizlīgums «tuvākajā laikā» varētu tikt parakstīts, DB rakstīja jau 18. aprīlī. RK mārketinga direktors Aleksandrs Brandavs tobrīd atzina, ka procesa virzība paātrinājusies līdz ar prasības iesniegšanu pret PV tiesā, lai atgūtu gan ieguldītos līdzekļus 700 tūkst. Ls apmērā, gan negūto peļņu. Jāatgādina, ka 2010. gada rudenī Iepirkumu uzraudzības birojs atļāva PV slēgt 1,2 milj. Ls vērto līgumu ar RS un RK par Rīgas sabiedriskā transporta elektronisko biļešu sistēmas izmantošanu, kas ļautu vilcienos Rīgas teritorijā lietot e-talonu. Taču 2011. gada augustā PV, ko vadīja Nils Freivalds, līgumu lauza. RS uzskatīja, ka līgums joprojām ir spēkā, jo tā laušanai paredzēta speciāla procedūra. Savukārt PV ilgstoši analizēja, vai līgums ir spēkā.

Šobrīd plānots, ka e-talonu tirdzniecība PV biļešu kasēs tiks atsākta jau augusta beigās, bet tuvāko mēnešu laikā pasažieri varēs sākt izmantot e-talonus vilcienos Rīgas robežās. Vispirms e-talona lietošanu varēs uzsākt tās pasažieru grupas, kurām piešķirtas atlaides braukšanai Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā, bet mazliet vēlāk – arī visi pārējie pasažieri. Pasažieriem par e-talona iegādi un izmantošanu nebūs nekādu papildus izdevumu.

Jau vēstīts, ka 12. augustā tika parakstīts arī trīspusējais sadarbības līgums starp PV, Rīgas domi un VSIA Autotransporta direkcija, kurš paredz, ka visas pasažieru kategorijas, kam piešķirtas braukšanas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā, tās varēs izmantot arī vilcienos Rīgas robežās. Lai šo iespēju pasažieriem nodrošinātu, vilcienos tiek ieviesta e-talonu norēķinu sistēma.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds