Pensiju 2. līmeņa plānu briedums ir būtisks priekšnosacījums, lai varētu samazināt komisijas 

Latvijas pensiju fondi un pensiju pārvaldītāji 2017. gada pirmajā pusgadā nodrošinājuši stabilu, pozitīvu ienesīgumu – pensiju 2. un 3. līmeņa plānu vidējais ienesīgums kopš gada sākuma bijis attiecīgi 3.5% un 1.75%, bet piecu gadu griezumā - 3.56% un 4.36%, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) Pensiju fondu apskata dati.

Žanete Hāka, 08.9.2017

Foto: LETA

Savukārt pensiju 2. līmenī uzkrāto līdzekļu apjoms pārsniedzis zīmīgo 3 miljardu eiro atzīmi. No tiem gandrīz 500 miljoni eiro ir pensiju plānu pārvaldītāju gūtā atdeve no ieguldījumiem.

«Pensiju 2. līmenī sasniegtais uzkrājums ir nozīmīgs atskaites punkts, kas apliecina Latvijas pensiju sistēmas brieduma pakāpi. Aktīvu pieaugumu veicinājusi gan stabili pieaugošā iemaksu likme, gan arī atdeve no pensiju plānu pārvaldnieku veiktajām investīcijām. Sasniegtais pensiju 2. līmeņa plānu briedums ir būtisks priekšnosacījums, lai varētu samazināt pārvaldīšanas komisijas,» uzsver LKA valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.

«Lai nodrošinātu efektīvāku valsts fondēto pensiju ieguldījumu politiku un pensiju plānu dalībnieku interešu ievērošanu, Labklājības ministrija izstrādā grozījumus Valsts fondēto pensiju likumā. Grozījumu mērķis ir veicināt ieguldījumus kapitāla tirgū, pārskatīt pensiju fondu ieguldījumu limitus, plānu maiņas termiņus, pārvaldnieku komisijas maksas, nodrošināt statistikas datu saņemšanu no dzīvības apdrošināšanas sabiedrībām, kā arī veikt tehniskus precizējumus likumā,» informē labklājības ministrs Jānis Reirs saistībā ar gaidāmajām izmaiņām valsts fondēto pensiju jomā.

LKA pensiju fondu apskata dati liecina, ka 2017. gada pirmajā pusgadā stabili pieauguši aktīvi pensiju 2. līmenī un iemaksas pensiju 3. līmenī. Sešu mēnešu laikā uzkrāto līdzekļu vērtība pensiju 2. līmenī palielinājusies par 251 miljoniem eiro, sasniedzot 3 miljardu eiro atzīmi. Pieauga arī vidējais uzkrājums uz vienu dalībnieku, veidojot 2377 eiro.

Savukārt pensiju 3. līmeņa plānu aktīvi pusgadā pieauga par 17.7 miljoniem eiro un sasniedza 398 miljonus eiro.

No šīs sadaļas

2017. gada astoņu mēnešu laikā notikušais straujais pasaulē pirmās kriptovalūtas cenas kāpums...

Zelta cena pēdējās nedēļas laikā ir pieaugusi par 2,45%, un patlaban sasniedz...

ASV dolāra vērtība saruka līdz vājākajam līmenim kopš 2015.gada, liecina Bloomberg dati....

Eiropas Centrālā banka (ECB) ceturtdien nolēma saglabāt bāzes procentu likmi nemainīgu un...

Ceturtdien ASV dolāra vērtība turpināja samazināties pret lielāko daļu G-10 valstu valūtām,...

Pārtikas cenas pasaulē augustā samazinājušās, reaģējot uz ziņām par lielo graudu ražu,...

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir pieņēmusi lēmumu uzlikt soda...

Virtuālās valūtas bitcoin faniem tiek piedāvāta iespēja iegādāties dzīvokli Dubaijā, raksta...

Kosmētikas ražotājs AS MADARA Cosmetics 2017. gadā uzrādījis straujus izaugsmes rādītājus, liecina...

Līdz gada noslēgumam palikuši vien nepilni četri mēneši, un patlaban akciju tirgus...