Atpūta

Piektdienas intervija ar tirdzniecības centra Valleta vadītāju Eviju Švarcu

Lelde Petrāne, 26.02.2016

Ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Uz jautājumiem šonedēļ atbild Valmieras tirdzniecības centra Valleta vadītāja Evija Švarca. Tirdzniecības centrs Valleta Valmierā ir Latvijā lielākais tirdzniecības centrs ārpus Rīgas, iecienīta iepirkšanās vieta ģimenēm no Vidzemes un pierobežā dzīvojošajiem igauņiem. 4 stāvos izvietotas 70 tirdzniecības vietas. Pērn tirdzniecības centra neto apgrozījums veidoja 18,26 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Strādājot šajā uzņēmumā/nozarē, ir dota iespēja tikties un sadarboties ar uzņēmīgiem cilvēkiem, kas spēj pielāgoties un mainīties atbilstoši tirgus situācijai. Tas arī pašai liek būt mobilai.

Kas Jūs iepriecina un kas apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Iepriecina mazumtirdzniecības apgrozījuma kāpums, kas mudina veikalu tīklus atvērt jaunas tirdzniecības vietas, dod tiem pozitīvu attīstības stimulu. Apbēdina, protams, lielais ģimeņu skaits, kas pārcēlies uz dzīvi ārvalstīs, kā arī iedzīvotāju skaita samazināšanās kopumā. Žēl, ka neesam spējuši reģionos saglābāt daudzus ražojošos uzņēmumus, kas nodrošinātu darba vietas.

Kas Jūs iepriecina un kas apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto uzņēmumu?

Ir gandarījums, ka, pateicoties neatlaidīgam darbam, pilsētas ģeogrāfiskajam novietojumam un infrastruktūrai, reģionālam tirdzniecības centram esam spējuši piesaistīt starptautisku zīmolu veikalus. Tāpat priecē, ka mums ir arī drosmīgi un enerģiski vietējie uzņēmēji, kuri ir iemācījušies konkurēt ar šiem tīkliem un spēj gan būtiski paplašināt pircēju izvēles iespējas, gan nodrošināt tieši viņiem nepieciešamās preces.

Sāpīgi ir bijuši brīži, kad reģionam piemēroti un iedzīvotāju iecienīti zīmoli ir aizvēruši savus veikalus, jo to vadība ir krasi mainījusi attīstības stratēģiju. Piemēram, izvēlējusies pilnībā aiziet no Baltijas valstu tirgus, lai visus resursus koncentrētu izaugsmei citās valstīs. Respektīvi – rezultāti reģionā nekad nebūs noteicošie, lai apsvērtu iespēju palikt tirgū.

Vai Jūs un Jūsu pārstāvēto uzņēmumu var atrast interneta sociālajos tīklos un sociālajos portālos? Kāpēc – jā vai nē?

Protams, Valleta ir pārstāvēta visos Latvijā populārākajos sociālajos tīklos. To pieprasa mūsdienu komunikācijas attīstības tendences. Šobrīd tie ir vieni no būtiskākajiem instrumentiem saziņai ar esošajiem un potenciālajiem pircējiem.

Vai uzņēmumā izjūtat problēmas, kas saistītas ar darbaspēku?

Tā kā lielāko daļu pakalpojumu Valletas darbības nodrošināšanai pērkam no citiem uzņēmumiem un tirdzniecības centra administrāciju veido stabila 5 cilvēku komanda, tiešā veidā ar šādu problēmu neesmu saskārusies. Runājot par šo jautājumu ar mūsu sadarbības partneriem, dzirdu daudz pozitīvu atsauksmju – Vidzemes reģionā ir labi un uzticami darbinieki.

Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā?

Tā kā Valleta ir atvērta katru dienu un pie mums norisinās gan dažādu svētku, gan sociāli pasākumi, darbiniekam jārēķinās, ka noteikti būs dienas, kad arī viņa palīdzība būs nepieciešama nedēļas nogalēs vai vēlās vakara stundās. Runājot par rakstura īpašībām – neatlaidība, atbildība, ass prāts, spēja neapjukt neparedzētās situācijās un, protams, laba humora izjūta!

Kādi ir uzņēmuma tuvākie un tālākie mērķi?

Viena no šī gada prioritātēm ir turpināt Valletai piesaistīt stabilu zīmolu veikalus, kas piedāvā kvalitatīvas preces par pieejamu cenu. Mērķtiecīgi strādājot, esmu pārliecināta, ka spējam apgrozījumu kāpināt tā, lai tālākā nākotnē ar to apsteigtu kādu no Rīgas tirdzniecības centriem.

Pastāstiet par savu ceļu uz pašreizējo amatu un to, kāds bija Jūsu pirmais darbs?

Mani vienmēr ir interesējusi nekustamo īpašumu joma, arī pirms tam esmu strādājusi šajā nozarē. Uzsākot darbu šajā uzņēmumā, pieredze, kas saistīta ar tiešo pienākumu pildīšanu, man nebija. Paldies vadībai par iespēju un uzticēšanos!

Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums un logo?

Tirdzniecības centra nosaukums Valleta radies 2007. gada rudenī pirms tā atklāšanas, apvienojot 2 vārdu saīsinājumus – «val» no vārda «Valmiera» un «leta» no latīņu izcelsmes vārda «Letonia» (Latvija). Savukārt logo attēlota Gauja, kas tieši šādā lokā plūst cauri pilsētai.

Atklājiet kādu faktu, kuru mūsu lasītāji, iespējams, vēl nezina par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu.

Daudzi no veikalu tīkliem savas pirmās tirdzniecības vietas Latvijā ārpus Rīgas ir atklājuši tieši Valletā.

Kādas izmaiņas likumdošanā Jūs vēlētos redzēt?

Vēlētos, lai, veicot izmaiņas likumdošanā, tās būtu pārdomātas un izsvērtas – vai tiešām tās nepieciešamas? Vai to ieviešana dzīvē attaisnosies, vai tām iztērētie resursi (kas lielākoties gulstas uz citu pleciem) attaisnosies?

Vai ir kas tāds, kas Jūs pēdējā laikā ir patiesi pārsteidzis – patīkami vai nepatīkami?

Mani patīkami pārsteidz cilvēki, kas nesavtīgi ir gatavi palīdzēt citiem, kam tas ir vajadzīgs. Un ir lepnums, ka tādi cilvēki ir.

Ja Jums gribētu noorganizēt ideālas pusdienas, kādas tās būtu?

Ja kāds vēlētos man noorganizēt ideālas pusdienas, lai tās būtu kā pārsteigums no organizētāja puses! Katram mums ir savs skatījums par «ideālo», kas ļauj paplašināt redzesloku.

Kura grāmata/filma/personība ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

Piekrītu tam, ka dzīvē Tu satiec tos cilvēkus, kas Tev ir jāsatiek, un dzīve piespēlē tās lietas, kas Tev tajā brīdī nepieciešamas.

Kur un kā vislabāk atpūsties pēc darba un smelties enerģiju?

Vienas formulas nav, tas atkarīgs no noskaņojuma. Tas var būt izbrauciens ar velosipēdu, kāda garāka pastaiga dabā vai satikšanās un kopā būšana ar sev tuviem cilvēkiem. Tās ir lietas, kas palīdz atslēgties no darba cēliena un būt atkal gatavai nākamajai dienai.

Kā, Jūsuprāt, vislabāk iztērēt loterijā laimētus 10 tūkstošus eiro?

Nauda vienmēr tiek dota, ja Tev ir kāds mērķis vai vēlmes, tādēļ daļu no laimesta iztērētu ceļojumā uz Dienvidameriku, kur līdz šim neesmu bijusi.

Izstāstiet, lūdzu, savu mīļāko anekdoti vai kādu smieklīgu/interesantu atgadījumu no dzīves/darba.

Anekdošu stāstīšana man nepadodas, un es tās ātri aizmirstu. Bet smieklīgi/interesanti atgadījumi dzīvē notiek ik uz soļa, izcelt vienu nebūtu godīgi!

Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

Būt laimīgiem!

Komentāri

Pievienot komentāru